Навколосвітня мандрівка шоколадоголіка
Подорож може бути не лише яскравою та захоплюючою, але й смачною. Проїхатися найшоколаднішими місцями світу запрошує туристичний портал Lonely Planet.
Фландрія, Бельгія
Бельгійці люблять шоколад майже так само, як пиво – тобто дуже-дуже. Зберігаючи старі добрі традиції, вони не цураються інновацій та пишаються якістю свого продукту. Саме у Фландрії розташовані чи на нейкращі шоколадні фабрики планети, наприклад, Hans Burie в Антверпені та Laurent Gerbaud у Брюсселі.
Окрім цього, в Брюсселі та Брюгге можна відвідати музеї, присвячені історії та виробництву шоколаду.
![]() |
Гана
Чоловіка, який у ХІХ-му сторіччі висадив у Гані перші какао-боби, звали Теттех Куарші. Завдяки йому в наступні 100 років країна вибилася в головні експортери какао в світі. Сьогодні в Гані можна побувати на першій плантації какао на фермі Куарші, а також у Дослідницькому інституті какао у Тафо.
![]() |
Південний Беліз
Ще до того, як Колумб заблукав на своєму шляху до Індії, в Центральній Америці майя та ацтеки уже ласували xocolatl та kukuh – гіркими та пряними напоями з какао-бобів. За старовинними рецептами останній і сьогодні готують у барах Maya Gold у Белізі.
![]() |
Венесуела
Знавцям відомо, що найрідкіснішим та найвишуканішим сортом какао є criollo. Гурмани свідчать, що в його післясмаку є відтінки ванілі, карамелі та горіху.
Венесуелу, зокрема півострів Паріа, називають "Шоколадним берегом". Добірні какао-боби тут вирощують на невеличких сімейних фермах, куди пускають і туристів.
![]() |
Борнвілл, Бірмінгем, Англія
Тут знаходиться фабрика-атраціон Cadbury World, де відвідувачі мають змогу дізнатися щось новеньке з історії шоколаду, поковтати слинки коло гігантських чанів із рідкою коричневою смакотою та подивитися, як машини загортають плитки. Після екскурсії бажаючі можуть "відірватися" в найбільшій шоколадній крамниці Cadbury.
![]() |
Турин, Італія
Від тих пір, герцог Філіберто вперше привіз до Італії екзотичний напій ацтеків, місто буквально поведене на всьому, що має відношення до какао.
Кулінарним символом міста з 1867-го року, власне, відколи цю смакоту було винайдено, вважається джандуйя – шоколад із великим вмістом лісових горіхів. Щороку в березні в Турині проводять тритижневий шоколадний фестиваль CioccolaTò.
![]() |
Швейцарія
Мешканцям цієї невеличкої країни належить світовий рекорд зі споживання шоколаду на душу населення. Батьківшина таких шоколадних гігантів як Lindt, Nestlé, Suchard та Toblerone – також Швейцарія. Туристам варто побувати на фабриці Nestlé-Calliers поблизу Груера, а також скуштувати виготовлені вручну праліне та смачнющі трюфелі від Sprüngli, компанії, яка працює з какао з 1836-го року.
![]() |
Херші, штат Пенсильванія, США
Американське місто Херші проголосило себе Найсолодшим місцем на Землі. Огорнуте ароматом шоколаду, воно є серцем однойменної кондитерської імперії – Hershey. У місті розташований цілий комплекс шоколадно-тематичних розваг, включно з солодким спа.
![]() |
Гренада, Карибські острови
Від столиці острову, Сент-Джорджеса, туристи мають їхати вологими, населеними мавпами високогірними лісами національного парку Grand Etang, аж поки не дістануться маленької фабрики Grenada Chocolate Company – де народжується, певно, найсмачніший органічний шоколад на Землі.
![]() |
Париж, Франція
Столиця світу моди заразом є й раєм для шоколадоголіків - шоколадні кав’ярні, крамниці Maison du Chocolat, кулінарна школа Lenôtre, де проводяться класи з приготування какао. Якщо поталанить, можна втрапити й на фестиваль Salon du Chocolat.
![]() |
Фото з Flickr (malena616, 7177201@N06, EverJean, 95754142@N00, gnuf, klingon65, popeyee), suesboob.blogspot.com, gobackpacking.com, grenadachocolate.com