У Брюсселі таки немає традиційної ялинки: місцеві мешканці бунтують. Фото

— 14 грудня 2012, 19:34

"Гратами в простирадлі" називають перехожі головну ялинку Бельгії, яку міська влада Брюсселя встановила на центральній площі Grand-Place, пише "Німецька хвиля".

[L]Замість традиційної різдвяної ялинки цього року в центрі бельгійської столиці на 24 метри височіє кеглеподібна споруда з блоків, закріплених металевими трубами і покритих білою тканиною. Туристи із захопленням зупиняються перед конструкцією та фотографують її, а місцеві мешканці не припиняють обурюватись.

Xmas3 у Брюсселі замість традиційної ялинки

"Xmas3" називає "різдвяну ялинку" відомство з питань туризму у рекламних брошурах. На переконання чиновників, сучасною є не тільки назва "ялинки", а й шоу, яке влаштовується навколо неї з настанням темряви: куби перетворюються в проекції, і на їх поверхні відображається відео та анімації.

Металеві блоки спалахують помаранчевим, зеленим та синім світлом. У спостерігачів це не викликає різдвяних асоціацій, однак викликає вражаючі почуття.

"До завдань столичної влади належить думати сучасно, інколи відмовляючись від традицій", - цитує чиновника з туристичного відомства Філіппа Клозе агенція dpa.

Проте мешканці Брюсселя з такою позицією не погоджуються.

За даними, агенції еpd уже 30 тисяч брюссельців приєднались до онлайн-петиції та вимагають від мерії повернути звичайну ялинку "з поваги до наших цінностей та традицій". Facebook переповнений коментарями та коміксами. Користувачі мережі називають цей проект скандальним і додають, що "на найгарнішій площі світу виставлена мерзенність".

Громадська дискусія щодо головної бельгійської ялинки уже перекинулась й у політичну площину. Коли член міської ради Б'янка Дебетс публічно пошкодувала про зникнення християнських символів, її слова використали як привід до з'ясування міжнаціональних питань: християнська ялинка у Брюсселі зникла, мовляв, тільки тому, щоб заспокоїти мусульман, які відчувають себе ображеними у релігійних почуттях.

"Це жарт", - каже речниця авангардного проекту Маріна Брезчані. На її думку, такі плітки свідомо поширюють праві екстремісти, щоб викликати ще більше невдоволення мусульманами, які проживають у Брюсселі.

Адже ляльковий вертеп на біблійний сюжет таки розташований на центральній площі столиці Бельгії.

"Ялинка- сучасне мистецтво. І цей проект вартістю 40 тисяч євро не має жодного відношення до мусульманської громади", - наголошує й речник бургомістра Брюсселя Фредді Тілєманс.

Місцева влада пояснила, що авангардний проект оплачений енергетичним концерном і спонсором Electrabel.

Реклама:

Головне сьогодні