Астероїд, розміром в автобус, пролетить між Землею та Місяцем

— 1 березня 2018, 17:45

2 березня астероїд, розміром в автобус, пролетить між нами і Місяцем на швидкості більш ніж 18 тисяч кілометрів за годину.

Про це пише The Daily Mail.

Астероїд діаметром від 5,6 до 12 метрів пролетить на відстані 105 тисяч кілометрів від Землі.

Астероїд діаметром від 5,6 до 12 метрів пролетить на відстані 105 тисяч кілометрів від Землі. Ілюстративне фото

Астрономи впевнені, що він не має викликати тривоги і від початку цього року є 18-м відомим астероїдом, який буде летіти в межах однієї місячної відстані до нашої планети (одна місячна відстань становить 384 400 км).

Спостерігати астероїд 2018 DV1 можна буде за допомогою роботизованого телескопу в обсерваторіях Тенагра в штаті Арізона у межах проекту "Віртуальний телескоп" та "Тенагра".

ВІДЕО ДНЯ

Веб-трансляція розпочнеться 2 березня о 05:30.

Вчені також зазначають, що не всі астероїди безпечні для Землі. У лютому 2013 року над Челябінськом у Росії вибухнув 19-метровий метеорит.

Метеорит розпався на декілька частин, коли входив в атмосферу, розсіюючи космічне сміття, та створив ударну хвилю, що прирівнюється до 20 атомних бомб Хіросіми.

Фото: Daily Mail

На сьогодні NASA не зможе змінити траєкторію астероїду, якщо він рухатиметься на Землю, але зможе зменшити шкоду його впливу і вжити заходів, які захистять життя та майно.

[L]Вивчення траєкторії, розміру, форми, маси, складу та динаміки обертання астероїдів допоможе фахівцям визначити ступінь потенційного впливу.

У 2024 році NASA за допомогою космічного апарату, розміром у холодильник, планує спробувати змінити траєкторію астероїду, який може зіткнутися з Землею.

Це перша в історії місія, яка має продемострувати техніку зміни траєкторії астероїду для захисту планети.

Реклама:

Головне сьогодні