Бути переможцем. Коли перетинаєш лінію фінішу.

9 жовтня у столиці України відбувся сьомий Міжнародний Wizz Air Kyiv City Marathon. Тож завершується спецпроект, присвячений природній питній воді та тому фізіологічному та емоційному впливу, який вона має на кожного з нас... А особливо - на спортсменів, які без неї не могли обійтись, щоб успішно подолати дистанцію забігу. Незважаючи на те, що змоклі під дощем бігуни буквально відчували воду кожною клітиною своєї шкіри, пити воду було все так же необхідно. Кожен її ковток був все так само бажаний. І всеодно, хто біг вулицями Києва – керівник дипломатичного представництва чи народний депутат, професійний спортсмен чи початківець – 42 195 м були однакові для всіх.

Рекордна кількість учасників – понад 6600 спортсменів та любителів з 50 країн світу вийшли у неділю на старти різних дистанцій Wizz Air Kyiv City Marathon 2016. Окрім власне марафону (42,2 км), вже традиційно відбулися забіги на половину марафонської дистанції (21,1 км), 10 та 5 км у дорослих, 100, 500 та 1000 м. у дітей. Серед учасників забігів були мер Києва Віталій Кличко, посол Франції в Україні Ізабель Дюпон, соліст гурту СКАЙ Олег Савчук, та чимало інших відомих широкій громадськості особистостей.

Фото wizz air kyiv city marathon

Багато з них були учасниками благодійного марафону у рамках Wizz Air Kyiv City Marathon 2016. Партнером цього заходу, покликаного допомогти одразу кільком доброчинним проектам, цього року стала Українська Біржа Благодійності. Під її егідою об'єднались одинадцять благодійних фондів, що цього року взяли участь у марафоні. Вони, власне, й залучали зірок, лідерів думок, однодумців, спортсменів до участі у зборі коштів для підтримки конкретних благодійних програм. Кожен з учасників-благодійників обрав дистанцію відповідно до свого рівня підготовки, хоч і 42 км. Більшість, звичайно, пробігли двохкілометровий забіг "Здійсни мрію". Як це, наприклад, зробила численна команда телеведучих "1+1 media" у складі аж 12 чоловік!

Фото wizz air kyiv city marathon

Найважчі випробовування очікували, на бігунів на найдовші дистанції. Усі учасники зазначали, що найбільше дошкуляв навіть не дощ, який врешті перестали помічати, а шквальний вітер. Так, досвідчений Олександр Мозговий із Харкова, за плечима котрого 19 марафонів та дві "Гонки Націй", Забіг Сили, Забіг Волі та Забіг Духу, пригадував, що більший дощ, ніж на Київському марафоні, на його пам’яті був лише у Петербурзі, правда влітку, тож він швидше освіжав спортсменів. А ось у Харкові, на його думку, на марафоні було ще складніше, бо стояла така спека, що організму просто води не вистачало до наступного пункту гідратації.

Сергій Марчук, переможець напівмарафону, зауважив, що цей забіг ні у яке порівняння не йде із Білоцерківським марафоном, де він буквально тиждень назад виборов звання чемпіона України. І за складністю траси, і за погодними умовами у Києві бігти було значно важче, але тим цінніша перемога. Сергій також розповів, що до свого фінішу біг поруч з другом-параолімпійцем Олегом Лещишиним, який згодом власне і став переможцем марафонської дистанції Wizz Air Kyiv City Marathon!

Олег Лещишин

Олег Лещишин зі Львова, учасник літньої та зимової параолімпіад у Пекіні 2008 року та у Ванкувері 2010 року, майстер спорту з біатлону та міжнародний майстер спорту з легкої атлетики, якраз відзначив, що першу половину пробіг добре (далася взнаки підтримка друга!). Доречі, три тижні тому у Польщі Олег переміг у напівмарафоні. "Розраховував і тут на кращий час, але "старе" місто з перепадами висот, дощ і холод – трохи замерз, сильно скорочені мязи – бігти стало важче", - поділився враженнями чемпіон.

Але те, що вдома вболівають дружина та дитина, мабуть, і надало спорсмену-параолімпійцю наснаги буквально на останньому повороті відновити втрачене лідерство та прибігти до фінішу першим.

Чемпіонкою марафону стала спортсменка з вадами слуху Юлія Байрамова з Боярки, причому з істотним відривом від суперниць. Заради справедливості слід вказати, що Юлія є членом дефлімпійської збірної України та минулорічним переможцем чемпіонату Європи з марафону серед спортсменок з вадами слуху, що проходив у польському Любліні. Символічно, що у таких складних погодних умовах саме спортсмени з обмеженими фізичними можливостями змогли не просто конкурувати на рівних, але проявили найбільшу волю до перемоги та виявилися кращими на дистанції!

Фото wizz air kyiv city marathon

А от Олена Федорова буквально "вирвала" друге місце у харків’янки Ольги Донченко. Щаслива друга призерка зазначила, що, як і потрібно, пила воду на першому пункті гідратації, цього їй виявилося достатньо, щоб добре почуватися на дистанції. Натомість Ольга, яка фінішувала третьою, обрала іншу тактику: "Я почала пити десь після половини дистанції, хоча не дуже й хотіла, але розуміла, що це потрібно, це також додало наснаги. Було дуже важко, але у мене такий принцип – іти до кінця!"

Підсумовуючи, можна з впевненістю сказати: якими б різними не були тактики спортсменів, все ж BonAqua на дистанції попри усі погодні негаразди дійсно надавала сил та наснаги кожному бігуну. Тож натхнення природною питною водою може мати місце як на трасі марафону - цього справжнього випробовування власних можливостей - так і у буденному житті кожного з нас!

Фото wizz air kyiv city marathon
Реклама:

Головне сьогодні