Українська правда
Життя

Художник заявив про цензуру в Мистецькому Арсеналі: його роботу про мажорів і суддів знищили

Версія для друку Коментарі 22
25.07.2013
Володимир Кузнєцов на фоні роботи "Коліївщина: Страшний суд". Фото artukraine.com.ua

"Мене просто не пустили на територію Арсеналу під тим приводом, що моя участь у виставці завершена, а сама робота експонуватися не буде. Це мені повідомила куратор Наталія Заболотна", - розповів Кузнєцов розповів "Фокусу".

Останнє фото роботи в процесі виконання. Фото взято зі сторінки у Facebook Володимира Кузнєцова. Художник під фото написав: "Цензура в Арсеналі. На запрошення організаторів виставки Велике і Величне я запропонував роботу Коліївщина:Страшний Суд. Незважаючи на те, що куратор виставки Наталя Заболотна кілька днів постійно була присутня під час виконання роботи, тільки що вона мене повідомила, що вхід в Арсенал мені заборонено, речі з місця роботи прибрані, сама робота експонуватися не буде. Остання фото роботи в процесі виконання."

За його словами, робота "Коліївщина: Страшний суд" являє собою розпис на полотні розмірами 6 на 11 метрів.

Художник припустив, що причиною заборони його роботи стала наявність на ній сюжету про неправедних священнослужителів, що нудяться в пекельних муках.

"Я обіграв класичний сюжет про страждання грішників під час Страшного суду", - пояснив Кузнєцов.

"На фото, яке я зробив вчора видно все, що було зображено: Ірина Крашкова, зґвалтована міліціонерами у Врадіївці, власне міліціонери в котлі - чорнобильському реакторі, на задньому плані горить також і сама атомна станція. Я додав тему Чорнобиля, зобразив чорнобильця-ліквідатора не тільки тому, що це вічно болюча тема - зараз у зв'язку зі святом Хрещення Русі чорнобильців, інвалідів-ліквідаторів, які вже місяць стоять під Кабміном, збираються прибрати, зачистити", - розповів розповів Кузнєцов у коментарі Art Ukraine.

"Серед інших персонажів роботи, що горять у котлі, - брехливі судді, п'яні мажори (у мерседесі, за кермом якого дівчина, що сидить на ньому задом, з пляшкою і грошима в руках), продажні священики, депутати. Все як у класичному сюжеті Страшного Суду, де завжди присутні всі провладні елементи. Священики варяться у цьому казані, з них зірвані хрести, тече червона рідина. Можливо, це могло зачепити або персонажі в автомобілі, які відвідуватимуть виставку. Але ж і у Босха, наприклад, також дуже винахідливо зображені сцени тортур. Сцен насильства і порнографії я не зображував", - додав Кузнєцов і сказав, що рай домалювати він вже не встиг.

Як стало відомо, заступник гендиректора Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов написав заяву про звільнення через такий акт цензури.

"Щоб уникнути неправильних трактувань. Заяву про звільнення я справді написав. Чи підписана вона - не знаю. Але це нічого не змінює. Моя заява - моя позиція", - написав Соловйов у Facebook.

Так само проти вчинку Заболотної виступила редакція журналу "Art Ukraine". Шеф редактор журналу Катерина Стукалова теж написала заяву про звільнення.

"Редакція "Art Ukraine" вважає неприпустимим акт цензури, який стався сьогодні в Мистецькому Арсеналі в ході підготовки виставки "Великого І Величного", - йдеться у заяві редакції видання, засновницею якого є Наталія Заболотна.

Як пояснила сама гендиректор "Мистецького Арсеналу" Наталія Заболотна у коменатрі Art Ukraine, робота Кузнєцова, яка була створена у стінах Арсеналу, не буде експонуватись на виставці, бо вона "в результаті не вписалася в концепцію і загальний контекст виставки."

"Це рішення не є актом цензури, тому що воно не обумовлено директивами інститутів влади. Це рішення продиктоване концепцією проекту і лежить в межах кураторського права вибору художніх творів, які відповідним чином розвивають і наочно ілюструють головну ідею виставки", - пояснила Заболотна.

"Крім того, на жаль, перед початком роботи митець не представив ескіз свого майбутнього твору, зазначивши, що працює без попередньої розробки матеріалу. У результаті фінальний варіант мурал значно відхилився від визначеної ним теми проекту", - додала Заболотна.

Як відомо, виставка "Велике і величне" проходитиме в Мистецькому Арсеналі з 27 липня по 22 вересня 2013 року. Захід приурочений до 1025-річчя Хрещення Київської Русі і проходить за підтримки президента України.

Володимир Кузнєцов є фіналістом премії PinchukArtCenter в 2009 і 2011 роках і учасником групи Р.Е.П.

26 липня о 18.00 під стінами "Арсеналу" планується акція протесту "Зупинимо клерикалізацію України". У протестах планують взяти участь члени мистецької групи Р.Е.П, які від самого початку відмовилися брати участь у виставці "Велике і Величне", повідомляє Korydor.powered by lun.ua
Pictus _ 30.07.2013 09:45
Alexey Checkin:
Как по мне - ничего особо художественного в его работе нет - 3 цвета без проработки деталей, заезженные шаблоны, даже лица по моему где то видел такие в инете.

Пиарится походу человек таким образом.
- - - - -
1) Завидуйте молча.
2) "По ходу" лучше всё же писать раздельно: Вы в приличном обществе, а не среди "падонков-ржунимагу"
Pictus _ 30.07.2013 09:42
Iurii:
Black_Sea_1:
Де ж тут мистецтво? Банальна кон'юнктура, епатаж. Здається, у цих "митців" та "Фемену" одні й ті самі спонсори... )
що

Пан є фахівцем? Чи знавцем мистецтва? А чи подобаються пану Данте? Босх? Гойя? Чи він теж вважає, що то все - "кон'юнктура" й "епатаж"? До речі, чи бачив пан картину, про яку йде мова, чи лише її поганеньке фото?
- - - - - -
Так-так! Пікасо, "Герніка" - також чистісінька кон"юнктура! І не сумнівайтеся, пане Блек Сі!
Вихор _ 28.07.2013 12:12
Будучи на месте униженного художника, я бы подал против Заболотной судебный иск о возмещении ею лично морального и материального ущерба, причиненного "кураторшей" путем варварского уничтожения картины "в межах кураторського права вибору".
Самой же чиновнице от культуры стоит переквалифицироваться в дворники: вооруженная баллончиком с краской, она принесет обществу больше пользы, замарывая непристойные надписи на стенах и заборах...
Alexey Checkin _ 28.07.2013 08:44
Как по мне - ничего особо художественного в его работе нет - 3 цвета без проработки деталей, заезженные шаблоны, даже лица по моему где то видел такие в инете.

Пиарится походу человек таким образом.
Вихор _ 28.07.2013 02:59
Таких держиморд-заболотних слід гнати не лише подалі від мистецтва. - а взагалі з будь-якої владної структури, бо такі вважають, що їм "під тиском відповідальності" все дозволено!. Ця особа - сьогоденна реінкарнація Хрущова з його "бульдозерним" сприйняттям мистецтва. А про жіночність та мудрість тут зайве навіть згадувати.
Ірина Славінська

Книжки на Миколая

Майя Заховайко, для УП.Життя

"Кольори волі" військових художників

bigmir)net TOP 100
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте