Українська правда
Життя

У докторській Катерини Кириленко знайшли псевдонауку про лептони

Версія для друку Коментарі 43
25.01.2016
Фото zik.ua
Академік-секретар Відділення фізики та астрономії НАН України просить Міністерство освіти і науки перевірити, на яких підставах дружині міністра культури Катерині Кириленко присуджено звання доктора наук.

Про це йдеться у листі на ім’я міністра освіти і науки та його заступника, надісланому 21 січня і опублікованому старшим науковим співробітником Інституту фізики НАН України Антоном Сененком на своїй сторінці у Facebook.

Як пишуть вчені фізики у листі, в дисертації окрім плагіату, виявлено ще й "нісенітниці та безглуздий потік свідомості" про легкі та тонкі лептони.

Так, у дисертації Катерини Кириленко міститься такий текст:

"...Не торкаючись зараз питань про "емоції" "грубих" форм матерії у фізичному макросвіті, припустимо, що легкі та "тонкі" лептони, коли вони згортаються в конгломерації, отримують якісь "надзвичайні" властивості. Психіка у біологічному світі існує як наслідок розвитку природи. Вона має свого реального носія – фізичну часточку. Ця часточка ще невідома науці на сучасному рівні її розвитку. Відомо лише, що шукати її треба саме у світі субелементарних часточок лептонів. Хай навіть первісні часточки, з яких складається матерія у Всесвіті на ступені до Великого вибуху, ще не здатні до відчуття емоційних станів"

Відтак у листі за підписом академіка-секретаря відділення фізики та астрономії НАН України Вадима Локтєва, міститься прохання "переглянути ухвалу МОН щодо видачі диплому доктора педагогічних наук К.Кириленко".

"Справа в тому, що у даному випадку мова йде про просто неприпустимий рівень тверджень, якими наповнена дисертація згаданого т.з. науковця", - зазначається у листі.

Адже дисертантка робить твердження, які виходять за сферу питань її фаху.

"Причому це робиться без будь- яких доказів, голослівно, чим брутально порушується методологія наукових досліджень. Тим самим авторка демонструє, що не опанувала наукової методології, а отже не є може бути визнаною доктором наук. Чого лише варті откровення, що лептони – це носії психіки. Тоді носіями чого є адрони?" – запитують фізики.

При цьому виявляється, що цей фрагмент тексту без змін переписаний з іншої "наукової роботи".  

"Тобто фактично ми маємо справу з деяким напрямом, який би я не побоявся назвати лженауковим", - підсумовують фізики.

"Звертаюсь до вас з проханням перевірити, на яких підставах звання доктора наук отримала пані К. Кириленко і, якщо необхідно, вжити необхідних заходів, зважаючи, що з точки зору фахівців переважна більшість тексту позбавлена будь-якого сенсу, будучи незрозумілим нагромадженням фраз і термінів, які навряд чи розуміє й сам автор", - підсумовує академік-секретар ВФА НАН України Вадим Локтєв.

 
 
 

Як раніше писала "Українська правда. Життя", докторська робота Катерини Кириленко  "Теоретичні і методичні основи формування інноваційної культури майбутніх культурологів у вищому навчальному закладі" містить плагіат.

Як зазначила у авторській колонці професорка і доктор філософських наук Тетяна Пархоменко, "близько третини із 396 сторінок не мають посилань на використані джерела. Вони складаються з текстів, що належать іншим авторам, посилання на яких відсутні або є сфальсифікованими".

Так само без посилань на авторів Катерина Кириленко використала тексти інших науковців для написання підручника "Культура і наука".

У відповідь на наведені у тексті Тетяни Пархоменко факти, Катерина Кириленко заявила, що її робота не містить плагіату ані в юридичному, ані в моральному вимірах.

І заявила, що стаття є "частиною брудної політичної кампанії, яка понад рік ведеться проти мого чоловіка – В’ячеслава Кириленка".

"Українська правда. Життя"

bav99 _ 10.03.2016 15:45
Andronik: згоден ы додам таке:
"Спеціалізовані вчені ради, де облаштувалися псевдонауковці, поставили на потік торгівлю дисертаціями для чиновників та високопосадовців. У результаті наукові ступені та вчені звання в Україні масово скуповують всі, у кого є гроші і влада" зазначаєься у електронній петиції Віктора Корнієнка, редактора "Правкому", - "Боротьба з плагіатом та псевдонауковцями". -->petition.president.gov.ua/petition/18643

До кримінальної відповідальності слід притягати опонентів та голів спецрад, завдяки яким плагіатори стають "докторами"
ст. 367 ККУ - Службова недбалість
1. Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян

Новоспечених "докторів" (плагіаторів) також слід притягати до кримінальної відповідальності за ст. 176 ККУ.
lak _ 27.01.2016 17:34
Справа у тому, що 90 відсотків докторів та кандидатів захищає свої роботи не для розвитку науки, а для працевлаштування чи статусу. Захист дисертації це складний бюрократичний процес, що часто побудований більше не на науковості дослідження, а на зв'язках і корупції. Так ось звичайна професійна людина не зможе навіть викладати не маючи наукового ступеня, що є показником статусу вузу. Так ось, коли ми зараз чуємо - у нас всі доктори наук, чи навіть академіки, це вже не викликає таку повагу як раніше - на жаль((((
Юрій Савчук _ 26.01.2016 21:43
Andronik:
А ці точно мають відповідати,тому вони роблять поблажки попередникам,щоб ті не судили строго.
Ніхрена,номер не пройде
Юрій Савчук _ 26.01.2016 21:39
Або при їх втраті
Юрій Савчук _ 26.01.2016 21:36
Неологізм як правило при ушкодженнях лобних доль різного генезу
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте