Українська правда
Життя

Радіо.UA. Шуров, Хливнюк і Джамала проти українських квот Кириленка

Версія для друку Коментарі 93
29.03.2016
Українські музиканти написали звернення до міністра культури В'ячеслава Кириленка та народних депутатів, у якому просять не вводити 50%-ву квоту для українських пісень на радіо.

Про це повідомляє прес-служба Незалежної асоціації радіомовників.

"55 українських виконавців та музичних гуртів не підтримали та засудили ініціативу Міністра культури України В’ячеслава Кириленка, що стосується проекту Закону про внесення змін до Закону "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) № 3822 від 27.01.2016 року",  йдеться у повідомленні організації.

Згідно з пропозицією Кириленка, частка пісень українських авторів чи виконавців у радіоефірі має становити 50%, із них 75% - це музичні твори українською мовою.

Серед підписантів документа є Джамала, Андрій Хливнюк, Дмитро Шуров, Alloise, гурт Dvoe, Тіна Кароль, Світлана Лобода, Ірина Білик, Віктор Павлік, Віталій Козловський, гурт Lama, Наталія Могилевська, гурт The Hardkiss, Злата Огневич, Олексій Потапенко (Потап), Руслан Квінта та інші.

"Українські музиканти вважають пропозицію міністра Кириленка популістським кроком, який намагається розділити українців за мовною ознакою, працює проти єдності в суспільстві та є неприпустимим в умовах, коли країна протистоїть зовнішній агресії",  — вважають автори звернення.

Музиканти закликають авторів  закону, а саме міністра В’ячеслава Кириленка, а також народних депутатів  Олега Медуницю, Ігоря Артюшенка, Івана Крулька і Олега Ляшка переглянути свою позицію та відкликати поданий законопроект з парламенту.

Міністр культури В'ячеслав Кириленко на нараді щодо квот на радіо. Фото Міністерства культури

Також підписанти просять народних депутатів не підтримувати цей проект під час його голосування у першому читанні.

Незалежна асоціація телерадіомовників також наводить коментарі кількох підписантів.

"Ми розуміємо, що мотивацією для такого регулювання є прагнення захистити національний культурний простір, але змушенні констатувати, що обрані методи підтримки національної музики є неефективними. Розподіл українських авторів та виконавців на своїх і чужих, на правильних та неправильних є хибним шляхом та може стати причиною розбрату в середині музичної спільноти та в суспільстві загалом, в той час коли Україна потребує максимальної консолідації", — таку позицію, за інформацією НАТ, висловив Андрій Хливнюк, лідер гурту "Бумбокс".

Дмитро Шуров, Джамала і Андрій Хливнюк. Фото officiel-online.com

Раніше сайт Мінкульту повідомляв про засідання 24 березня, на якому дехто з українських музикантів підтримав ініціативу Кириленка.

"Україномовній пісні пробитися на канали мовлення ФМ-станцій досить складно, інколи це стосується навіть відомих, не кажучи вже про молодих виконавців. Сподіваюсь така ситуація не влаштовує нікого, в тому числі і радійників. Треба з неї виходити", — сказав тоді міністр, уточнивши, що йдеться про проект закону, за яким квота для україномовних пісень розподілятиметься протягом усього дня в обсязі 37,5%.

Учасники наради про квоти. Фото сайт Мінкульту

"Я свідомий, що не можна йти лише шляхом заборон, але ми повинні забезпечити на законодавчому рівні присутність україномовного контенту саме тому, що це є питання національної безпеки і захисту нашого гуманітарного простору", — переконаний Кириленко.

Серед тих, хто підтримав квотування, були Антін Мухарський (Орест Лютий), Олександр Ярмола (гурт "Гайдамаки"), Володимир Шерстюк (гурт "Козак Систем"), Тарас Компаніченко (гурт "Хорея козацька"), Сашко Лірник,  Євген Романенко (гурт "Тарута").

Антін Мухарський. Фото з сайту Мінкульту

Тим часом Незалежна асоціація телерадіомовників наводить перелік українських музикантів та гуртів, які виступили проти ініціативи міністра культури.

Alloise (Алла Московка), Casual Man (Олексій Лаптєв), Tania BerQ, Альона Омаргалієва, Анастасія Каменських, Андрій Хливнюк (гурт "Бумбокс"), Вадим Федорів (гурт Mozgi), Віктор Павлік, Віталій Козловський, Ганна Добриднєва, Ганна Корсун (гурт Pringles), гурт 18PLS, гурт Cool before, гурт DVOE, гурт Lama, гурт LCA, гурт MMDANCE, гурт Montana, гурт Nikita, гурт the Hardkiss, гурт "Гарячий шоколад", гурт "Київелектро", гурт "Не люди", гурт "Неангели", гурт "Табула Раса", Денис Любімов.

До ініціативи також приєдналися Дмитро Монатік, Дмитро Шуров (Pianoboy), Злата Огневич, Ірина Білик, Ірина Федишин, Любов Юнак (Лавіка), Макс Барських, Надія Дорофєєва, Наталя Валевська,  Наталя Гордієнко (Tasha G), Наталія Могилевська, Наталя Турбіна, Олег Винник, Олег Шак, Олексій Завгородній (Positiff), Олексій Потапенко (Потап), Олена Кучер-Тополя (Alyosha), Ольга (Альона) Вінницька, Ольга Горбачова, Ольга Полякова, Регіна Тодоренко, Роман Полонський, Руслан Квінта, Світлана Лобода, Сергій Большой, Сусана Джамаладінова (Джамала), Тетяна Піскарьова, Тіна Кароль, Юрій Толоконніков (Тамерлан).

Valentyn Radchuk _ 26.08.2016 18:35
Дивує оте прагнення, не допустити в ефір українську пісню та музику, що звучить з уст начебто українських "працівників" сфери шоу-бізнесу. Хотілось би звернути увагу цих апологетів руцькой попси, що як тільки перетинаєш кордон чи то Польщі, чи Словаччини, чи Угорщини, Австрії і далі цей потік шансону зникає і в ефірі звучить національний продукт цих країн. Потенціал Української пісні незмірно вищий і багатократно переважає той попсовий вид, нав'язуваного нам продукту, і в якісному плані і в жанровій різноманітності і в кількісному вираженні, де любий неупереджений виконавець може знайти свою нішу та реалізувати себе.Ще раз звертаю увагу "шансонєток руцкого міра",-в Європі чудово живуть без російської попси і ніхто від цього не страждає.......
Adam Viter _ 03.04.2016 18:40
В Україну йде чергова хвиля провокацій пропаганди Геббельса гібридної війни Путіна - Кирила, в надії розвалити Україну з середини. Недалекоглядні політики, за ради власного піару, підіграють, повторюють атаку - створюють дев'ятий вал.
Всі диктори і ведучі на центральних каналах російського телебачення дотичні до спецслужб і отримують грошові винагороди як офіцери ФСБ. Тому вони прагнуть і горять бажанням попасти у відрядження в Україну, щоб отримати ці самі грошові винагороди і медальку від Путіна, як журналісти РФ в Криму. У нас ведучий - диктор загальнонаціональних каналів українського телебачення - , Савік Шустер, теж гастарбайтер і заробітчанин із РФ -- і перший футбольний коментатор пеньків Межигір'я Януковича. Він за час перебування в Україні принципово досконало вивчив лише італійську мову
Adam Viter _ 03.04.2016 18:39
Державний канал "КУЛЬТУРА" Українського державного радіо не можливо настроїти, щоб послухати на ультра коротких хвилях в Західній Україні, зокрема у Львові, не говорячи вже про якусь глибинку.
Хто в Державі дасть відповідь, на яких ультра коротких частотах працює державна радіостанція КУЛЬТУРА?
Попередники продали радіочастоти для власного прибутку?
Перший канал Українського державного радіо на ультра короткий хвилях повинен створювати потік новин і контролювати цей процес.
Потрібно заборонити різним приватним радіостанціям типу радіо Ера інтерпретувати новини на свій комерційний лад і смак - підмінюючи реальні новини рекламою і просуванням оплачених фішок.
Якщо вороги платять більше, то виходить що їм підспівувати краще?
Пісні, заспівані українськими співаками повинні бути патріотичного спрямування і звучати для того, щоб наближувати перемогу у страшній гібридній війні
Adam Viter _ 03.04.2016 18:37
В Росії постійно проживає до 10 мільйонів Українців і досі не збудовано жодної української школи, дитячого садка, вищого навчального закладу. Немає українського федеративного телебачення, радіо, книг, газет, журналів, інтернет сторінок медійних видань. Через Верховний суд РФ заборонений федеральний союз Українців Росії. В місцях компактного проживання українців, в масштабах федерації, повністю заборонена люба регіональна спільнота української мови і культури. Голові організації "Українці Москви" взагалі заборонили в'їзд у Росію. ФСБ Путіна із скандалом закрило і поставило під повний контроль (єдину на всю територію РФ) україномовну бібліотеку в Москві?
Так чинять російські фашисти?
Ромко Мацюк _ 01.04.2016 17:04
75% від 50% це є 37,5% української мови. Це мало. Перекинчиків дискваліфікувати Законом про охорону мовного середовища. Нехай їдуть Москалям співати.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте