Ми живемо в світі, де більшість звичок можна назвати шкідливими. У кожної людини є свої слабкості, боротьба з якими витрачає багато часу, енергії, та не завжди призводить до результатів.
Кожен хоча б раз замислювався над наслідками своїх звичок. Куріння викликає рак, солодке веде до ожиріння, алкоголь і стрес тим більше скорочують життя. Ми знаємо про це, і тим не менш, якщо не куримо, то вживаємо алкоголь; якщо не куримо і не п'ємо, то не можемо встояти перед солодощами, чимось смачненьким чи кількома чашками кави на день.
Чи означає це, що єдиний шлях подбати про своє здоров'я і довголіття – це відмова від усього, що може представляти хоч якусь загрозу? На щастя – ні! У кожному випадку можна знайти розумний компроміс, який буде кращим, ніж повне ігнорування медичних настанов.
Саме тому ми запускаємо новий проект "Зменшуй шкоду з Олександром Колядою". Проект присвячений шкідливим звичкам та головному питанню – чи можливо знизити негативні наслідки для організму і дозволити собі маленькі слабкості?
Протягом трьох місяців ми розглядатимемо різні аспекти шкідливих (та не дуже) звичок. На наші питання відповість Олександр Коляда – науковий співробітник лабораторії епігенетики Інституту геронтології Національної академії медичних наук України.
Олександр – приклад українського науковця нового формату мислення і підходу до досліджень. Випускник кафедри генетики КНУ ім. Т. Шевченка, стажувався в лабораторіях Токіо, Осаки, Кембриджа, а зі своїми науковими доповідями об’їхав чи не всі країни Європи. Фахівець з довголіття, його сфера інтересів – генетика людини і біологія старіння. Він першим встановив довжину теломер в українців (універсального визначника біологічного віку людини). У вільний час – збирає колекцію з ДНК старожилів, подорожує і практикує йогу.
У матеріалах проекту "Зменшуй шкоду з Олександром Колядою" ви дізнаєтесь, які компроміси можна дозволити собі у питаннях харчування, алкоголю, вживання кави, нікотину, солодкого чи солоного та інших аспектах. І в кожній темі Олександр відповідатиме на ваші запитання.