Українська правда
Життя

Українці найбільше довіряють церкві та волонтерам - дослідження

Версія для друку Коментарі 7
15.01.2016
Найбільшою довірою серед українського населення користуються церква та волонтери, а найменшою – опозиція, Уряд України, Верховна Рада України та російські ЗМІ (цим інституціям довіряє менше 10% українців).

Такими є результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Крім того виявилося, що довіра до вітчизняних ЗМІ протягом року знизилась. У цілому, серед молодшого покоління (до 49 років) та більш освіченої верстви населення спостерігається менший рівень довіри до низки соціальних інституцій, що може свідчити про кризу довіри цих соціальних груп.

Церква

Утримує позиції лідера довіри українців. Церкві більше довіряють люди старшого віку (68,5%), ніж молодше покоління (51%), а також ті, хто отримали середню освіту.

Волонтери та громадські організації

Більше половини українців довіряють волонтерам, а баланс довіри-недовіри до них найвищий серед інститутів, довіра до яких досліджувалась у грудні 2015 року. Значно менший, та все ж позитивний баланс довіри мають громадські організації, укріплюючи свої позиції порівняно з минулими роками.

Переселенці

Відсоток довіри до переселенців приблизно дорівнює відсотку недовіри. У той же час, їм більше схильні довіряти люди старшого покоління.

Українські та російські ЗМІ

Вітчизняні ЗМІ, яким довіряють близько третини українців, втратили у довірі порівняно з 2014 роком, і баланс довіри до них перейшов у негативний. Їм порівняно більше схильні довіряти представники старшого покоління та люди з середньою освітою. Аутсайдерські позиції продовжують займати російські ЗМІ – відсоток довіри до них найменший, а баланс довіри-недовіри негативний у всіх регіонах.

Силові структури.

Дещо менше половини населення довіряють Збройним силам України, однак, баланс довіри до них порівняно з вереснем 2014 року знизився, оскільки довіра до ЗСУ впала в усіх регіонах, але особливо в Західному та Східному.

Інші органи безпеки та правопорядку мають негативний баланс довіри-недовіри, та Патрульна поліція має дещо більшу довіру серед населення, ніж СБУ та Національна поліція (колишня міліція). Баланс довіри-недовіри до останньої із переходом від міліції до поліції зріс на 3%. Більше довіряють Національній поліції у Західному регіоні, а найменше – у Східному.

Інші опитування КМІСу, проведені в містах, де вже функціонує патрульна поліція, показують, що серед населення переважає нейтрально-позитивне ставлення до неї та до перших результатів її діяльності.

 

Інститути влади

Владні інститути (Уряд та ВРУ) викликають найменше довіри у населення та мають дуже низький баланс довіри й недовіри. При цьому баланс довіри-недовіри до Уряду України порівняно з вереснем 2014 року впав більше, ніж на 40% (до -66%), перевершивши негативний показник 2012 року за часів Уряду Азарова.

Президент має дещо вищий, ніж опозиція, але так само негативний баланс довіри-недовіри. За час президентства баланс довіри-недовіри до Порошенка різко впав, буквально помінявши полюси: з 44 % у 2014-му до -48% наприкінці 2015 року.

Захід та Центр приблизно однаково не довіряють Президенту України, а найбільша недовіра спостерігається на Сході. Порівняно з іншими регіонами, опозиції на Півдні довіряють дещо більше, хоча баланс довіри-недовіри до неї там також негативний. Дещо меншу довіру гаранту виявили представники вікової групи 18-49 років та респонденти з середньою спеціальною і вищою освітою. А тих, хто довіряє опозиції, серед старшого покоління вдвічі більше, ніж серед молодшого.

"Українська правда. Життя"

hrim _ 16.01.2016 11:40
Vasyl Tatarin:
А де Українські ЗМІ, суд, прокуратура ?
..........

Суд і прокуратура - найбільша небезпека для України. Про це вже кричать усі - від Президента і Міністра до простого Громадянина.
Київський міжнародний інститут соціології не вважає за необхідне поцікавитись думкою суспільства про судову гілку влади. Для чого ж такі "дослідження".
radioamator _ 16.01.2016 10:43
Vasyl Tatarin:
А де Українські ЗМІ, суд, прокуратура ?
Суд і прокуратура б'ють рекорди по корумпованості! ЗМІ? В ліберальному суспільстві свобода слова - це свобода брехні. Журналіста ніколи не покарають за вигідну і приємну брехню, цікаву брехню, але карають за невигідну правду. Тож в ліберальному суспільстві ЗМІ довіряти не можна!
Vasyl Tatarin _ 16.01.2016 01:19
А де Українські ЗМІ, суд, прокуратура ?
radioamator _ 15.01.2016 22:15
А якій церкві довіряють? Особисто я довіряю Греко-Католицькій і Римо-Католицькій церкві і недовіряю Московському патріархату!
Xuato _ 15.01.2016 22:14
Хто це видумує, якій церкві?. Окупаційній та що зброю освячує биків з Лугандоні=, чи Українській, яку трахає влада мордатих зрадників. Доки церва не буде незалежною і мати свою державу вона буде інструментом влади плутократії!
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте