Рада відмовилась спростити всиновлення українських дітей іноземцями

2771
21 березня 2018

Народні депутати відмовилися спростити всиновлення українських дітей іноземцями.

Вони не підтримали законопроект про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співпрацю з питань міждержавного усиновлення.

 Фото: darknula/Depositphotos

За відповідний проект проголосували лише 166 депутатів з необхідних 226 голосів. 

Якби Україна приєдналася до конвенції, це гарантувало б, що міждержавне всиновлення буде в інтересах дитини і з дотриманням її прав.

Документ передбачає: якщо іноземець хоче всиновити дитину з іншої країни, він спочатку подає всі документи своїм органам, вони все перевіряють, і якщо вони переконуються, що все гаразд, ця людина може взяти малюка – надсилають інформацію державі, з якої хочуть всиновити дитину.

Можна домовлятися навіть про те, що коли іноземець забере дитину в свою країну, там за ними певний термін придивлятимуться, а якщо інтереси дитини в прийомній родині враховуватися не будуть, вилучити її і повернути додому.

Також сказано, що у процесі всиновлення компетентні органи договірних держав повинні діяти швидко. Цей документ ухвалили у 1993-му в Гаазі. 

Сторонами Конвенції є 100 держав світу, у тому числі всі держави-члени Європейського Союзу.

Нагадаємо, в Україні в інтернатах живе більше 106 тисяч дітей, але лише 8% з них можна всиновити. Інші офіційно мають батьків або опікунів.

В Раді питання конвенції виносили на голосування вже 7 разів.

Цього разу депутати хвилювалися через те, що дітей з України зможуть усиновлювати одностатеві пари, а передбачені Конвенцією акредитовані організації використовуватимуть свої повноваження для несумлінного посередництва і дітей відправлятимуть не до сім'ї, а в рабство, передає "112".  

Представники комітету закордонних справ і Мін'юсту сказали, що конвенція віддає пріоритет законодавству країни-учасниці та усиновлення одностатевими парами неможливе. 

Також зачитували норми Конвенції про те, що Україна зможе отримувати інформацію про усиновлену дитину та контролювати ситуацію, а акредитовані організації можуть бути тільки некомерційними. Аргументи нардепів не переконали і парламент відхилив законопроект. 

Зараз, за сімейним кодексом, пріоритетне право на всиновлення дитини мають громадяни України.