Зустріч із Славоміром Сєраковським

Славомір Сєраковський - засновник і головний редактор "Критики Політичної".

Займається і переймається стратегіями відновлення лівої формації у Польщі.

Відкидає поділ лівих на mainstream i underground.

Виходячи з того, що сучасний капіталізм поглинає і корумпує будь-яку критику, намагається знайти метод введення у публічний (суспільний) дискурс "третьої мови" (альтернативи консерватизму і лібералізму).

Спробував себе у ролі драматурга у співпраці з режисером Я.Клятою, та у ролі перформера у проекті ізраїльської художниці Я.Бертани "Mary Koszmary".

"Критика Політична" - одне з найбільш знаних незалежних лівих політичних угрупувань, що виникло у 2002 році з метою відновити (оживити) традицію польської заангажованої інтелігенції. Середовище, що гуртується навколо часопису "Критика Політична", веде активну видавничу діяльність. Саме завдяки КП з'явилися польські переклади Жака Рансьєра, Славоя Жижека, Джудіт Батлер, Алена Бадью.

Заслуговує на особливу увагу діяльність КП у сфері культури, пошук місць дотику з сучасним мистецтвом (Артур Жмієвський, Йоанна Райковська, Вільгельм Саснал), з театром (Ян Клята) і з літературою.

КП - це середовище, яке пропагує не стільки ідеологію, скільки заангажованість, необмежену доктриною чи зосередженням на партикулярних інтересах.

22 лютого (неділя) о 16.00,

Центр сучасного мистецтва / Центр візуальної культури НаУКМА (вул. Сковороди, 2)

Реклама:

Головне сьогодні