Швеція на шляху до екологічної моди

Вони розробляють і виготовляють високоякісний одяг для людей, незгідних йти на компроміс ані в питаннях моди, ані в питаннях справедливості. Сьогодні вже так не важливо, від кого вдягатися; значно важливіше - що носити.

Виставка "Екошик" - представляє одяг від 14 шведських дизайнерів і модних компаній, які підтримують і пропагують екологічно раціональне ставлення до моди.

Вони використовують екологічні тканини, гарантують дотримання еко-стандартів і умов чесної праці на своїх виробництвах, дбають про зменшення шкідливих викидів при транспортуванні. І все це - не жертвуючи, власне, модою.

Текстильна промисловість нині забруднює природне середовище і скорочує людські життя. Вона використовує більше води, ніж будь-яке інше виробництво.

Вона забруднює повітря викидами токсичних хімікатів і чималими обсягами вуглекислого газу. У текстильній і взуттєвій промисловості разом працює понад мільярд людей. Дуже багато з них - в нелюдських умовах, позбавлені права на нормальну платню чи на членство у профспілці.

Британські дослідження 2006 року демонструють, що впродовж 4 років споживання одягу зросло на третину, а ринок заповнений дешевим одягом низької якості. У 1987 році обсяг використовуваних людством ресурсів ще дозволяв природі відновлюватися. У 2007 ми використали річний відновлювальний обсяг ресурсів уже 6-го жовтня й завершили рік в екологічній червоній зоні.

Перед модною індустрією стоять неабиякі виклики. Однак змінити наше ставлення до моди й споживання - можливо. Раціональний розвиток - не порожній звук, а мода стосується не лише зовнішнього вигляду. Повільна мода забезпечує якість і усвідомлення впливу, що його здійснює одяг на екосистему й умови життя людини.

Виставка пройде за адресою: Фундація Центр Сучасного Мистецтва за адресою:

м. Київ Староакадемічний корпус НаУКМА, вул. Сковороди 2.

Реклама:

Головне сьогодні