Концертний тур оркестру SINFONIA IUVENTUS

Польський Оркестр Sinfonia Iuventus (з лат. симфонія молодості) було створено 2007 року наказом Міністра Культури та Національної Спадщини Польщі за ініціативи Єжи Семкова - польського диригента світового рівня, який за свою довгу творчу біографію співпрацював із найкращими оркестрами Росії, Польщі, Данії, Італії та Сполучених Штатів.

Основна мета цієї ініціативи - створення умов для мистецького дебюту та професійного зростання молодого покоління польських музикантів, які могли б відточувати свою виконавську майстерність під керівництвом найкращих польських диригентів. Серед них - Єжи Семков, Ян Кренц та Антоні Віт.

До складу оркестру входять молоді (до 30 років) талановиті музиканти з усієї Польщі. Як показав дворічний досвід існування оркестру, ідея його створення виправдала себе.

Завдяки своїй відкритості до нової музики та бажанням безперервно вдосконалюватися Sinfonia Iuventus конкурує із відомим польським оркестрами.

Gaude Polonia - це стипендіальна програма Польського Міністерства культури для митців, музикантів і перекладачів із сусідніх східних країн, які протягом півроку вивчають найкращий польський досвід у своїй галузі. 2007 року Польський Інститут у Києві виступив із ініціативою об'єднати стипендіатів у спільному польсько - українському проекті, який би "втілив" досвід, отриманий під час перебування на програмі.

Чотирьом молодим композиторам, обраним польськими та українськими експертами: Богдану Сегіну, Богдані Фроляк, Михайлу Шведу та Олександру Шимку було запропоновано написати камерний твір.

Натхненням для написання твору став обраний композиторами вірш польського поета. Прем'єри музичних творів успішно відбулися у квітні 2008 року у Національній філармонії України в рамках фестивалю "Прем'єри сезону". 2008 року вже інші чотири молоді композитори - Світлана Азарова, Марія Олійник, Золтан Алмаші та Любава Сидоренко - написали музичні твори за мотивами польської поезії.

У проекті "Між словом і звуком" цього року не лише збільшився склад учасників, але й розширилася географія проекту. Концерти, у яких прозвучать серед іншого чотири прем' єрні виконання, пройдуть у двох польських та чотирьох українських містах.

Диригуватиме оркестром польський диригент Роман Ревакович - співзасновник Фестивалю сучасної музики "Контрасти", секретар Товариства ім. Вітольда Лютославського, голова Фонду "Pro Musica Viva".

Солістки - відомі польські сопрано Марта Боберська та Аґата Зубель .

Марта Боберська працює в різних стилях: від оперного співу до сучасної музики, зокрема бере участь у записі саундтреків для художніх фільмів. Співачка співпрацює із оперними театрами Польщі, Франції, Литви та інших країн. Марта Боберська - володарка багатьох польських та світових нагород за вокальну майстерність.

Аґата Зубель - композитор та вокалістка, яка, не зважаючи на молодий вік є одним із провідних "голосів" Польщі (2005 року вона отримала престижну нагороду "Paszport Polityki " за надзвичайні вокальні інтерпретації, сценічний образ та вміння гармонійно поєднувати творчість і вокальну майстерність).

У проекті "Між словом і звуком" поезія органічно переплітається із музикою, а юна енергія музикантів та композиторів поєднується із досвідом та майстерністю солісток та диригента.

Програма концертів:

21- 26 квітня 2009, Львів, Вінниця, Одеса, Київ

21 квітня, 18:00 Львівська філармонія

вул. Чайковського, 7, Львів

22 квітня, 18:30 Вінницька філармонія

Хмельницьке шосе, 7, Вінниця

24 квітня, 17:00, 21:00 Одеська обласна філармонія,

вул. Буніна, 15, Одеса

У рамках фестивалю:

"Два Дні й Дві Ночі Нової Музики"

26 квітня, 19:00

Національна філармонія України

Володимирський узвіз, 2, Київ

Реклама:

Головне сьогодні