Творчий вечір всесвітньо відомого польського драматурга Януша Ґловацького

У львівському видавництві "Астролябія" побачила світ автобіографічна книга Януша Ґловацького "З Голови" у перекладі Олександра Ірванця. Ця книга вже є перекладена іспанською, англійською мовами, а в рідній Польщі вона вийшла загальним накладом понад 200 тисяч примірників, що для такого типу літератури є надзвичайно високим показником.

Польський драматург Януш Ґловацький - особа суперпопулярна, і в себе на батьківщині, і в багатьох інших країнах. Він мав кілька ступенів слави - спершу, як молодий і зубатий, саркастичний публіцист, котрий своїми єхидними і дотепними статтями у варшавському часописі "Культура" ядуче збиткувався й насміхався над досягненнями будівництва соціалізму в братній слов'янській країні.

Потім - як прозаїк, що писав незручну правду про страйк робітників на Ґданьському кораблебудівному заводі, тій самій сточні імені Леніна, з якої почалась і "Солідарність", і - частково - вся сьогоднішня вільна Польща. За два тижні до запровадження в Польщі військового стану, себто у грудні 1981-го Ґловацький їде до Лондона, де готується постановка його п'єси "Попелюха". Сталева завіса робиться цілковито непроникною саме в день прем'єри. Назад, до Польщі Ґловацький повернеться через досить багато років, уже не з Англії, а з Америки, відомим драматургом, чиї п'єси ішли в репертуарі бродвейських театрів, а також в багатьох країнах світу, включаючи такі екзотичні, як, наприклад, Тайвань, чи новоутворене Косово.

Найвідоміші його твори - "Антигона у Нью-Йорку", "Попелюха", "Четверта сестра", "Полювання на тарганів", "Фортінбрас забухав" давно вже увійшли у золотий фонд сучасної світової драматургії.

А у Польщі за сценаріями Януша Ґловацького іще до початку його еміграції було знято кілька шедеврів польського кіно, зокрема "Полювання на мух" в режисерії Анджея Вайди, і прекрасна абсурдистська комедія "Рейс", еталонний фільм, який було миттю розтягнено на цитати й запозичення.

13 квітня (понеділок) 2009 р., 17.00 Книгарня "Є", вул. Лисенка, 3

Автограф-сесія за участі Януша Ґловацького і Олександра Ірванця

14 квітня (вівторок) 2009 р., 19.00 Молодий театр, вул. Прорізна, 17

Реклама:

Головне сьогодні