Культпохід з Андруховичем і Жаданом

Вперше вчотирьох у такому складі вони виступили в березні цього року на сцені Шляхтгаус-театру у швейцарській столиці Берн. До речі, згаданий театр розташований у приміщенні старої середньовічної скоторізні, однак це не налякало учасників.

Саме Шляхтгаус-театр сповна відповідав задумові бернського культур-менеджера Ганса Рупрехта про спільний проект із українцями.

В Україні поетичний тур розпочнеться теж у столиці прес-конференцією учасників. "Культпохід 2х2" планує такі "привали":

5 вересня, субота - Харків, прес-конференція у книгарні "Є", вечір у Будинку актора (18:00);

7 вересня, понеділок - Київ, вечір у Центрі ім. Леся Курбаса (19:00);

ВІДЕО ДНЯ

8 вересня, вівторок - Івано-Франківськ, вечір у книгарні "Є" (18:00);

9 вересня, середа - Львів, вечір у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса (20:00).

Львівський вечір стане одним із перших заходів Четвертого міжнародного літературного фестивалю у рамках 16-го Форуму видавців.

Спеціально до туру Юрій Андрухович та Сергій Жадан готують переклади творів обох швейцарських гостей. Для української публіки це буде перше знайомство - досі в нас ще не опубліковано жодного твору Рафаеля Урвайдера і Педро Ленца.

Твори прозвучать і в оригіналі, в авторському виконанні. Крім того, обидва українські письменники планують читати власні нові вірші. Тож ідеться про подвійну прем'єру.

Педро та Рафаель - різні письменники, кожен цікавий по-своєму, і кожен, поза всяким сумнівом, гідний широкої уваги та перекладання українською.

"З Педро ми познайомились торік в Австрії, - зізнається Сергій Жадан, - ми з ним брали участь у якійсь дивній, але дуже симпатичній акції. Це було кілометрів 70 від Відня, серед виноградників, у маленькому селі. Педро читав свою прозу, яка страшенно, наскільки можна було зрозуміти, подобалась місцевим слухачам, оскільки була побудована на комічних ситуаціях. Я дуже сподіваюсь, що для українського читача це буде приємне відкриття, оскільки сучасну поезію Швейцарії (та й не лише Швейцарії) у нас практично не знають".

Реклама:

Головне сьогодні