Унікальна експозиція виставки "Українська ікона XVII – XIX століть"

На особливу уваги заслуговують такі визначні взірці іконопису ХVІІ ст., як "Параскева П'ятниця", "Господь Вседержитель" і "Таємна Вечеря" з Волині; "Благовіщення" і "Собор Архістратига Михаїла" з Галичини та "Господь Вседержитель" із Жовкви. А також західноукраїнські ікони, які створено під впливом католицького мистецтва, зокрема, "Богородиця - Нев'янучий цвіт" і " Марія та Анна з малим Ісусом".

Низкою непересічних пам'яток ХVІІІ ст. презентований іконопис центральних регіонів України. Це зразки славетного українського бароко "Великомучениця Варвара, Святий Миколай" та "Цар на троні".

ХIХ ст. представлено характерними для Київщини іконами "Благовіщення", "Архістратиг Михаїл", "Успіння Богородиці", "Введення до храму", "Новозавітня Трійця" та ін. Завершує експозицію пара ікон "Архангели Михаїл та Гавриїл", в яких вже простежується стилістика модерну.
Православна ікона - унікальний духовний феномен, що органічно поєднує у собі якості твору мистецтва й священного зображення. Виставка у галереї "Дукат" дає можливість ще раз переконатися у цьому.

Виставка працюватиме щоденно з 3 грудня по 20 січня 2010 року з 11.00 до 19.00.

Щосуботи мистецтвознавці антикварного дому "Дукат" проводитимуть безкоштовні екскурсії для відвідувачів виставки.

Галерея "Дукат"

м. Київ, вул.Грушевського,4

тел: 278 84 10
e-mail: [email protected]

Реклама:

Головне сьогодні