Проект Єжи Онуха "Революційні моменти"

Проект куратора та митця Єжи Онуха "Революційні моменти" зосереджений саме на феномені цих моментів. Зокрема на тому як, з одного боку, революційні рухи впливають на мистецтво, а, з іншого, як мистецтво сприяє мобілізації мас.

На створення проекту його надихнув своєрідний настрій річниці: 20 років з моменту падіння Берлінської стіни, а, заразом, і комунізму, а, з іншого боку, - 5 років Помаранчевій революції в Україні. Збіг цих річниць підштовхує до аналогій, аналізу та порівнянь...

Це були моменти мобілізації суспільства, коли звичайні громадяни стали активними учасниками політичного життя країни, інакше кажучи, -- "вийшли на сцену" . Й власне за цим буттям у спільноті, єдиній та цілеспрямованій, ми зараз тужимо.

Стартував проект 1 грудня. Упродовж 20 днів митці (передусім, мистецька група Р.Е.П.) розміщуватимуть по місту сітілайти, проводитимуть майстер-класи, братимуть участь у дискусіях та майстернях, пов'язаних із темою проекту.

Кульмінацією проекту стане симпозіум, що відбудеться 19 грудня. Він складатиметься з двох дискусій. У першій візьмуть участь науковці, дослідники та активісти з Великобританії, Канади, Німеччини, Польщі, Словаччини та України. Серед них - відомий британський історик і політолог Ендрю Вілсон, автор кількох праць, присвячених Україні, та професорка Університету Західного Онтаріо Марта Дичок, фахівець із політики та історії Східноєвропейських країн, зокрема України.

ВІДЕО ДНЯ

Учасники дискусії будуть обговорювати момент народження протесту та його перехід у революцію, роль ЗМІ у революційних рухах тощо. До другої дискусії долучаться митці, куратори, активісти та інтелектуали з України і Польщі. Вони обговорюватимуть взаємовпливи між політикою та мистецтвом.

Спільно з дослідниками та митцями, глядачі-учасники запрошуються до участі у дискусії на тему революційних змін: тих, що вже відбулися, а також тих, які назрівають.

"Революційні моменти" пройдуть з 1 по 20 грудня 2009 за адресою Староакадемічний корпус НаУКМА (Київ, вул. Сковороди, 2).

Реклама:

Головне сьогодні