Лекція та відеоінсталяція британських художників Semiconductor

У квітні Мистецький арсенал відкриває Міжнародний тиждень сучасного мистецтва масштабним проектом "Космічна Одіссея 2011". У програмі проекту – не лише художня виставка понад 100 сучасних українських та іноземних художників, а й експозиція космічних артефактів, окрема кінопрограма, мистецький та науково-популярний лекторій, дитяча програма та зустрічі з легендарними мистецькими персоналіями. Куратор проекту – Олександр Соловйов.

У рамках "Космічної Одіссеї 2011" відбудеться зустріч із Джо Герхардтом, учасником британської мистецької групи Semiconductor, яка вперше приїжджає в Україну з відеоінсталяцією Black Rain ("Чорний дощ").

Проект "Чорний дощ" створений з візуальних даних, зібраних супутником під час сонячної місії STEREO. Це унікальне відео відображає рух сонячного вітру та викидів коронарної маси, що рухаються в міжпланетному просторі у напрямку до Землі, обертання планет і комет навколо Сонця. На відео їх можна спостерігати у вигляді фонових зірок і Чумацького Шляху, що проходить повз.

Обов’язкова попередня реєстрація за телефоном (044) 288-52-26 або електронною поштою [email protected].

Проект "Космічна Одіссея 2011" узагальнює спроби людини як творця усвідомити своє місце у Всесвіті, упорядкувати хаос світостворення та розширити власні світоглядні межі, зазираючи в майбутнє. Саме в опозиції до неменш одвічної категорії "хаосу" проект покликаний зосередитися на спробах людини логічно впорядкувати дійсність художніми засобами, тобто міфологізувати та естетизувати своє буття. Ідея проекту резонує з сентенцією Арістотеля про Космос як "найвеличніший витвір мистецтва".

ВІДЕО ДНЯ

Проект апелює не лише до Людини у Всесвіті, а й до внутрішнього світу людини, тобто "мікрокосмосу". Космос як міф, як універсум, як мрія, як політ, як передчуття, як інша реальність – тема залишає учасникам проекту найширше поле для власних інтерпретацій та охоплює регістр від космогонічного до футурологічного.

Місце:
Мистецький арсенал

Лектори:
Герхардт Джо

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні