Літературна ніч "Сучасне мистецтво і література: територія контакту 3"

PinchukArtCentre запрошує всіх шанувальників сучасного мистецтва взяти участь у літературно-мистецької акції "Новітнє мистецтво і література: територія контакту 3".

Захід розпочнеться о 21:00 на другому поверсі PinchukArtCentre у залі з роботами Олафура Еліассона. У цей день арт-центр буде працювати до 23:00.

Метою акції є ініціювання діалогу між мистецтвом і літературою, демонстрація художніх творів у літературному контексті і створення особливого погляду на представлені роботи художників. Акції проходять із залученням українських літераторів і культурних установ.

У проекті беруть участь: ведучий телеканалу СТБ Григорій Решетник, хореографічний дует The Dreams, поетеса Богдана Матіяш і письменник Юрій Іздрик.

У рамках акції нове звучання отримає класичний твір одного з найвпливовіших поетів ХХ століття, нобелівського лауреата Т.С. Еліота. Його "Пісня любові Дж. Альфреда Пруфрока", яка перегукується з роботою Олафура Еліассона "Твій сліпий рух", прозвучить в інтерпретації відомого телеведучого Григорія Решетника.

Спільний експериментальний перформанс учасників телевізійного шоу "Україна має талант" хореографічного дуету The Dreams (Київ) та Григорія Решетника, заснований на філософської казці Андерсена "Тінь", відкриє новий вимір в сприйнятті одного з найпопулярніших творів всієї виставки – роботи Олафура Еліассона "Твоя невизначена тінь".

Культовий письменник Юрій Іздрик, що вплинув на формування цілого покоління молодої української літератури, і одна з найоригінальніших сучасних українських поетес Богдана Матіяш, прочитають власні твори і проведуть разом з відвідувачами загальну медитативну бесіду на тему краси, сприйняття і створення мистецтва в залі з роботою Олафура Еліассона "Краса".

Розклад літературно-мистецької акції "Новітнє мистецтво і література: територія контакту 3":
21:00 -21:10 – збір глядачів біля робіт Олафура Еліассона, 2-й поверх. Вступне слово Олександра Михеда, куратора акції;
21:10 - 21:20 – читання ведучим телеканалу СТБ Григорій Решетник уривків з вірша англійського поета, нобелівського лауреата Т.С. Еліота "Пісня любові Дж. Альфреда Пруфрока" (3 поверх, зал з роботою Олафура Еліассона "Твій сліпий рух");
21:20 - 21:35 – експериментальний перформанс дуету The Dreams та Григорія Решетника за мотивами казки Андерсена "Тінь" (4 поверх, зал з роботою Олафура Еліассона "Твоя неясна тінь");
21:35 - 22:30 – виступ Богдани Матіяш та Юрія Іздрика (4 поверх, зал з роботою Олафура Еліассона "Краса");
22:30 - 23:00 – можливість поспілкуватися і поставити питання учасникам літературної ночі.

"Новітнє мистецтво і література: територія контакту 3" – це вже четверта літературна ніч, що проходить в рамках освітньої програми PinchukArtCentre. Перша літературно-мистецька акція, організована арт-центром спільно з ГОГОЛЬFEST і Любком Дерешем, відбулася в рамках виставки "Сексуальність і трансцендентність". Другу арт-центр провів спільно з ЦСМ "Дах". У ході події класичні тексти, які надихнули номінантів премії Future Generation Art Prize, отримали нове прочитання акторами театру "Дах". Третя дала нове прочитання філософії китайського філософа Сунь-Цзи, котра надихнула Даміана Ортегу, справила поетичне переосмислення проекту Василя Цаголова "У страху очі великі", а також представила поетичні та музичні портрети південноафриканської художниці Кендіс Брайтц, створені в рамках її українського проекту "Портрет художника, Київ ".

Місце:
PinchukArtCentre

Лектори:
Матіяш Богдана,Іздрик Юрко,Решетник Григорій

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні