Воркшоп: "Contemporary dance" (друга група)

Незалежна перформанс-група TanzLaboratorium ініціювала для не байдужих до майбутнього української культури мистецько-освітній проект "Перформативність", у рамках якого протягом двох тижнів відбуватимуться лекції, дискусії, воркшопи, лабораторії та, звісно, перформанси. Це – перший крок у створенні тривалої альтернативної платформи мистецької освіти в Україні, що може розширюватися, змінювати форму та локацію у залежності від потреб мистецької спільноти і суспільного контексту.

Зокрема, запишіться на воркшоп "Contemporary dance", який буде сфокусований на русі як постійній грі з простором. Ви помітите, що навіть соло-танець – це дует з нашим оточенням. Використовуючи сталий (хореографічний) матеріал та імпровізацію, ціллю буде позбавити тіло очікувань щодо форми та дослідити ідею про тіло як сутність, яка може постійно перевизначатися через її просторові та часові відносини. Два образи – використання гравітації та усвідомлювання простору й ритму – будуть включені у дослідження обмежень/можливостей тіла. Клас фізично навантажений та вимагає сміливості, але особлива увага приділяється усвідомленню потенціалу та можливостей вашого власного унікального тіла. Викладитиме воркшоп Рамона Нагабчинська. У своєму професійному житті Рамона працювала з різними танцювальними техніками та креативними методами, тому клас Рамони включає в себе елементи різних технік (в основному реліз та роботу на підлозі, floor-work), які вона вільно використовує як інструменти для дослідження певних ідей.

Перформативність є однією з провідних тенденцій у сучасному мистецтві. У контексті цього проекту перформативність є специфічною якістю мистецькoї активності, що тематизує темпоральність та досліджує процес трансформації ідей/концепцій в дії. Спільний досвід перформативності пропонується усім учасникам проекту як відмінний від звичних форм комунікації і як провокація до cуспільно-мистецької дискусії про необхідність створення альтернативних структур мистецької освіти. Проект спрямований на розвиток сучасного українського перформативного мистецтва.

В Україні спостерігається криза культурної перспективи. Рівень розвитку сучасного мистецтва, художньої освіти тощо відображає цю ситуацію. За наявності мистецької продукції, відсутність рефлексії не дає можливості існувати інновативній культурі. Розподіл мистецтва на жанри з радянських часів залишається незмінним. Сучасне мистецтво як явище, що поширюється поза жанрові, дисциплінарні, медійні межі та має за необхідне аналізувати себе або умови свого існування, здатне впливати на розвиток когнітивних технологій.

Щоб узяти участь у заходах проекту потрібно надіслати листа на [email protected], у якому вказати:
- ім’я, прізвище та місце проживання;
- вік;
- освіта, професійний досвід;
- назва заходів (лекції, дискусії, воркшопи, лабораторії, перформанси), у яких бажаєте взяти участь. Для участі у Лабораторіях сформулюйте концепцію (лист-мотивацію) вашого бажання взяти участь у цьому заході.

Заняття триватимуть до 7 липня.

Вартість участі у всіх заходах проекту визначається індивідуально.

Місце:
Національний центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса

Лектори:
Нагабчинська Рамона

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні