Лабораторія перформансу: "Що і як?"

Незалежна перформанс-група TanzLaboratorium ініціювала для не байдужих до майбутнього української культури мистецько-освітній проект "Перформативність", у рамках якого протягом двох тижнів відбуватимуться лекції, дискусії, воркшопи, лабораторії та, звісно, перформанси. Це – перший крок у створенні тривалої альтернативної платформи мистецької освіти в Україні, що може розширюватися, змінювати форму та локацію у залежності від потреб мистецької спільноти і суспільного контексту.

Зокрема, запишіться на лабораторію перформансу "Що і як?", який викладатимуть хореографи Віра Приклонська і Тарас Бурнашев. Головні питання, які нас хвилюють, коли ми працюємо над перформансом: наскільки ясно ми розуміємо те, що хочемо сказати, що саме ми вкладаємо в контекст роботи і як транслюємо ті ідеї, які хочемо донести до глядача.

В процесі лабораторії ми приділятимемо багато часу безпосередньо практиці створення робіт та обговоренням, які сприятимуть розвитку розуміння того, що і як ми створюємо. В основу дослідницького простору лабораторії покладені наступні аспекти й поняття: процес створення роботи – ідея, зміст, наміри перформансу, контекст і простір перформансу; що і як; увага, сприйняття й фокус перформера та глядача.

Перформативність є однією з провідних тенденцій у сучасному мистецтві. У контексті цього проекту перформативність є специфічною якістю мистецькoї активності, що тематизує темпоральність та досліджує процес трансформації ідей/концепцій в дії. Спільний досвід перформативності пропонується усім учасникам проекту як відмінний від звичних форм комунікації і як провокація до cуспільно-мистецької дискусії про необхідність створення альтернативних структур мистецької освіти. Проект спрямований на розвиток сучасного українського перформативного мистецтва.

В Україні спостерігається криза культурної перспективи. Рівень розвитку сучасного мистецтва, художньої освіти тощо відображає цю ситуацію. За наявності мистецької продукції, відсутність рефлексії не дає можливості існувати інновативній культурі. Розподіл мистецтва на жанри з радянських часів залишається незмінним. Сучасне мистецтво як явище, що поширюється поза жанрові, дисциплінарні, медійні межі та має за необхідне аналізувати себе або умови свого існування, здатне впливати на розвиток когнітивних технологій.

Щоб узяти участь у заходах проекту потрібно надіслати листа на [email protected], у якому вказати:
- ім’я, прізвище та місце проживання;
- вік;
- освіта, професійний досвід;
- назва заходів (лекції, дискусії, воркшопи, лабораторії, перформанси), у яких бажаєте взяти участь. Для участі у Лабораторіях сформулюйте концепцію (лист-мотивацію) вашого бажання взяти участь у цьому заході.

Заняття триватимуть до 9 липня.

Вартість участі у всіх заходах проекту визначається індивідуально.

Місце:
Національний центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса

Лектори:
Приклонська Віра,Бурнашев Тарас

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні