Презентація книжки "ОЛЕСЬ УЛЬЯНЕНКО: БЕЗ ЦЕНЗУРИ"

Олесь Ульяненко - класик української пострадянської літератури, єдиний за всю історію незалежної України офіційно заборонений письменник.

Його роман "Жінка його мрії" був затаврований як порнографічний. І згідно з законом України про боротьбу з порнографією автор міг отримати три роки ув'язнення за зберігання рукопису власного твору. Олесь Ульяненко - єдиний український письменник, який відстоював своє право на свободу творчості в суді. І відстояв це право. На його захист виступали українські письменники, російський ПЕН-ЦЕНТР. Державний Департамент США включив цей інцидент у щорічний Звіт про порушення прав людини в Україні.

Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка у галузі літератури (за роман "Сталінка"), премій "Благовіст" і "Сучасність", автор понад 20 романів, багатьох оповідань, кіносценаріїв, статей. Олеся Ульяненка знайшли мертвим у власній квартирі 18 серпня 2010 року. Йому було 48 років. Обставини смерті Ульяненка й досі викликають запитання у його друзів і близьких.

Це не книжка спогадів, це компіляція відомих, маловідомих, зовсім невідомих, інтерв'ю письменника, зібраних його другом кінорежисером Мирославом Слабошпицьким.

Це такий роман у інтерв'ю (1994-2010 роки) - спільна праця його друзів письменників і журналістів. Видання доповнене матеріалами судової справи за редакцією його адвоката у справі "Ульяненко проти НЕК" - Олега Веремієнка.

Місце проведення презентації - книгарня ", м. Київ, вул. Лисенка, 3

(ст.метро "Золоті ворота"). - 15.00

Реклама:

Головне сьогодні