Вулична вистава театру Бюро Подорожей "Планета Лем"

"Планета Лем" - одна з останніх постановок театру під відкритим небом Бюро Подорожей.

На її створення автора надихнула проза Станіслава Лема - його нетривіальний, комічний та напрочуд точний діагноз сучасного світу, а також Лемові рефлексії щодо взаємозв'язку між технологічним розвитком та зростаючою духовною обмеженістю спадку людства. Головними героями вистави виступають персонажі новел та коротких оповідань Лема: Ійон Тихий, професор Тарантоґа, громада Лепняків, суперкомп'ютер та роботи. Історії, втіленої у сценічному дійстві, Лем насправді не писав - це театральна імпровізація на тему його творів, вернісаж ідей та персонажів Лема.

Театральне дійство під відкритим небом триває одну годину, але справляє незабутнє враження. Видовищні мобільні декорації, світлові спецефекти з використанням мультимедійної проекції, виразні, дещо брутальні костюми формують унікальну атмосферу, у якій поєднані традиції вуличного театру та сучасні технології. Такою ж є і музичний супровід спектаклю: музику, у якій зміксовано симфонічні мотиви й пост-індустріальні теми, написано спеціально для цієї вистави.

Театр Бюро Подорожей (Biuro Podróży) заснований у 1988 році режисером Павелом Шкотаком. За два десятиліття мистецьких пошуків театр сформував оригінальний почерк та стиль роботи над п'єсами. Репертуарний лист театру включає чотирнадцять оригінальних вистав, серед яких вісім - під відкритим небом (зокрема, "Похорон Кармен" - володар Першої відзнаки, Нагороди критиків та Нагороди Гамада в Единбурзі, а також Гран-прі Театрального фестивалю в Афінах; "Макбет" відзначений нагородою Фаджир на Міжнародному театральному фестивалі у Тегерані за кращу режисерську роботу).

Початок: 21:00 Київ, Софійська площа

Реклама:

Головне сьогодні