Презентація книги "Оповідач і філософ. Вальтер Беньямін та його час"

На Форумі видавців у Львові та в Києво-Могилянській академії ця книжка зібрала повні зали! Приходь на презентацію книги "Оповідач і філософ. Вальтер Беньямін та його час" – не проґав можливості!

Учасники: Володимир Єрмоленко, а також Мирослав Попович, Анатолій Лой, Михайло Мінаков, Вахтанг Кебуладзе, Андрій Богачов, Вадим Менжулін, Роман Кобець.

Книжку історика філософії, есеїста і перекладача Володимира Єрмоленка присвячено творчості Вальтера Беньяміна (1892–1940) – одного з найупливовіших філософів ХХ століття. В центрі авторової уваги – засадничі топоси Беньямінового мислення, зокрема образи оповідача, фланера та колекціонера, теми міського простору та його трансформацій, феномени пам’яті й апокаліптичного очікування, поняття аури та аналогії. Водночас життя та ідеї Беньяміна постають як певна призма, що крізь неї дослідник намагається робити "фотознімки" епохи, насамперед німецької та французької гуманістики, літератури та мистецтва, загалом інтелектуального побуту 1920-х –1930-х років. Поруч із Беньяміном на цих "фотознімках" з’являються інші чільні постаті тієї доби, як-от Фройд і Пруст, Бретон і Араґон, Гайдеґер і Арендт, Лукач і Адорно, Гофмансталь і Краус, Бльох і Кракауер, Шолєм і Деблін, що їх усіх пов’язує між собою головна тема книжки: драматичне та парадоксальне переплетення сучасности й архаїки в інтелектуальній атмосфері першої половини XX століття та зумовлений цим феномен "антимодерного модерну". Книжку щедро ілюстровано портретами згадуваних осіб і світлинами паризького фотографа Ежена Атже, що правлять за свого роду візуальний код Беньямінової філософії.

Додаткова інформація про видання – на сайті видавництва.

Місце:
Книгарня "Є" на "Золотих воротах"

ВІДЕО ДНЯ

Лектори:
Мінаков Михайло,Попович Мирослав,Менжулін Вадим,Єрмоленко Володимир,Кобець Роман

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні