Презентація книги "Ритуал і тіло. Структурно-семантичний аналіз українських обрядів родинного циклу"

Книгарня "Є" та видавництво "Критика" запрошують вас на презентацію книжки Марії Маєрчик "Ритуал і тіло. Структурно-семантичний аналіз українських обрядів родинного циклу", яка відбудеться 8 листопада.

Марія Маєрчик — етнолог, фахівець з культурної антропології, дослідниця історії культури і ґендерної та квір-проблематики.

Монографію "Ритуал і тіло" присвячено семіотиці тілесності в українській обрядовій традиції – символіці руху, частин тіла, статі та ритуальної андрогінії, одяговим і кулінарним кодам тощо. У розвідці показано, як через символічне обігрування у ритуалі тілесних "тем" (здатності рухатися, чути, говорити бачити, але також нерухомости, глухоти, німоти, сліпоти, безстатевості тощо) здійснювався перехід особи до іншого соціального статусу. Авторчину увагу зосереджено навколо засадничих переходових сюжетів традиційної культури (пологів і народження, заручин і весілля, смерті і похорону) та головних персонажів – об’єктів таких ритуалів, як-от народженець і його батьки, наречена/наречений, покійниця/покійник, а окремий напрямок аналізу становить генеза анімістичних уявлень в археологічних культурах і віруваннях селян, зокрема її малодосліджені та несподівані ґендерні аспекти.

Модерує Андрій Мокроусов (відповідальний редактор "Критики").

Місце:
Книгарня "Є" на "Золотих воротах"

ВІДЕО ДНЯ

Лектори:
Маєрчик Марія

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні