Лекція: "Поява" і одразу питання: як використовувати власне (жіноче) тіло?"

Культурний Проект запрошує на першу лекцію авторського курсу української художниці Алевтини Кахідзе "Жіноча автобіографія як пошук власної історії в мистецтві" на тему "Поява" і одразу питання: як використовувати власне (жіноче) тіло?".

Курс почнеться зі слів "поява" – (поява художниць). Це правильніше, ніж народження. У "появі" є якийсь процес, за яким можна простежити і який передбачає розвиток... Так і було: жінкам не дозволялось малювати оголену натуру, заборона була знята... і першою складністю виявилось – як малювати своє власне (жіноче) тіло? Але не надовго, якщо висновуватись із робіт Адріан Пайпер, Валі Експорт, Катаржини Козири, Кеті Бренделіус, Тані Остойніч... Жіноче тіло в їхніх роботах – зухвале, пошкоджене, незграбне.

Авторський курс "Жіноча автобіографія як пошук власної історії в мистецтві" у трьох лекціях розповість про постаті художниць в історії мистецтва, про їхній пошук себе, власної жіночності, тілесності, своєї ролі у мистецтві. Лекторка прослідковує, як особистий досвід та фобії перетворюються на мистецтво та відмінності між жіночим та чоловічим мистецтвом.

Курс охоплює такі вагомі постаті в історії світового мистецтва ХХ століття, як Валі Експорт, Кетті Бренделіус, Таня Остойніч, Катаржина Козира, Луіза Буржуа, Адріан Пайпер, Софі Каль, Тетяна Яблонська, Леся Хоменко, Лада Наконечна, Маріна Абрамовіч тощо. Аналізуючи біографії мисткинь, Алевтина Кахідзе посилається на власну:

"Рассказывая 3 истории под названием "Женская Автобиография", я буду приводить примеры из моих работ, а иначе, мне никто не поверит, что я могу составить такую автобиографию – история женщины-художницы изнутри…"

Курс триватиме 3 дні – з 16-го по 18-те грудня; початок лекцій: 16-го грудня – о 19:00, 17-го і 18-го грудня – о 17:00.

16 грудня ви також матимете унікальну можливість переглянути онлайн-трансляцію першої лекції курсу, що відбудеться за сприяння порталу "Платформа", на сторінці порталу.

Трансляція відбудеться за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні.

Вхід вільний. Реєстрація обов’язкова – листом на [email protected].

Місце:
М17 Центр сучасного мистецтва

Лектори:
Кахідзе Алевтина

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні