Фільм-лекція: "Пригоди принца Ахмеда" Лотте Райнігер

Фільм, лекція, обговорення в рамках циклу лекцій "Кінематограф Веймарської республіки": "Пригоди принца Ахмеда" (1926) Лотте Райнігер.

Одна з найбільш цікавих і самобутніх постатей в історії анімації, Лотте Райнігер належить до числа осіб, які абсолютно незаслужено обділені увагою кіно-громадськості. Творець першого повнометражного анімаційного фільму (у часи коли, за словами Лотте, "про мультфільми Уолта Діснея можна було тільки мріяти"), Лотте брала активну участь у діяльності гуртка талановитих кіноавангардистів Веймарської республіки. Серед її друзів - Бертольд Брехт, Вальтер Руттманн, Жан Ренуар і багато інших видатних діячів кіно, театру, літератури.

Створений із використанням техніки "силуетної" анімації, автором якої є сама Лотте, "Пригоди принца Ахмеда" заснований на історії про Аладіна і його чарівну лампу з арабських казок "Тисячі і однієї ночі" – цей дивовижний світ заграв новими фарбами в руках видатної німкені. Сама Райнігер працювала до 1970-х років, емігрувавши до Англії та набувши статусу живої легенди, носія частинки духу історії кіно.

Місце:
Фонд сприяння розвитку мистецтв

Лектори:
Ісіченко Ігор

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні