Відкриття мультимедійного проекту "Колайдер"

24 травня в рамках паралельної програми Arsenale 2012 відбудеться відкриття мультимедійного проекту Оксани Чепелик – 10-екранної відеоінсталяції "Колайдер". Проект представляють Media Art Lab Kyiv у співпраці з Front Pictures/ ATMASFERA 360 за підтримки Головного управління культури КМДА.

Проект "Колайдер" працює з такими поняттями, як час, простір, наука, урбанізм та історія. Цей довготривалий проект розпочався в США, в Далласі (на місці вбивства Джона Кенеді). Проект стосується подій, які відбувалися в різних урбаністичних ландшафтах і вплинули на подальший історичний розвиток. Він досліджує канонічні місця США, Росії та України XX-ХХІ століть. Таким чином, вибудовується вісь, що підключає Україну до світового контексту.

Колайдер (англ. collide – стикатися) – прискорювач на зустрічних пучках елементарних часток, призначений для вивчення продуктів їх зіткнень. Вважається, що таким шляхом можна отримати так звані "дивні частки" та антиречовину. Великий Адронний Колайдер (який, на думку ЗМІ, може викликати небезпеку Апокаліпсису), був запущений торік. Він може стати першою машиною, здатною породити елементарні частки, що, можливо, існували лише під час Великого вибуху. Для фахівців це ніби можливість мандрувати назад у часі. Разом із знанням приходить відповідальність. Час – одне з основних понять фізики і філософії, умовна порівняльна міра руху матерії, а також одна з координат "часо-простору".


Проект являє собою арт-колайдер, в якому часо-простір відображається як відеопроекція, що складається із 24 відеофрагментів, котрі обертаються з прискоренням, активуючи механізм аудіовізуальних стрибків, де певні фрагменти поступово заміщаються архівним відео. Це критичне мистецтво, що є свідоцтвом сьогоднішньої соціальної дійсності та її травм, як свідчення, або запис якогось тілесного відчуття сучасності, залишений для майбутнього.

Оксана Чепелик: "Проект "Колайдер", працюючи з подіями, які сформували наш сьогоднішній світ, піднімає питання: чи люди є елементарними частками в системі прискорювачів глобальних сил, або ж енергія взаємодії здатна породити нові значення, нові форми мислення і нові шляхи існування в світі, наполягаючи на тому, що інший світ можливий?".

Куратори проекту: Наталя Манжалій, Людмила Моцюк, Media Art Lab Kyiv.

Проект триватиме 24 – 27 травня. Працює з 17:00 до 22:00.

Додаткова інформація: за тел. +380 (97) 562 32 61, +380 (44) 332 01 11.

Місце:
Київський планетарій товариства "Знання" України

ВІДЕО ДНЯ

Лектори:
Без лектора

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні