Підтримай нас, щоб ми без обмежень могли продовжувати роботу – долучайся до Клубу УП!
Підтримай роботу журналістів

Дискусія "Київ як простір активного громадянина"

Центр польських та європейських студій запрошує долучитися до публічної дискусії "Київ як простір активного громадянина".

Питання для обговорення:

1. Міський простір як середовище для (комфортного?) життя.

Чому облаштування фізичного простору – планування й архітектура міста, покликані створювати зручне й затишне середовище для його мешканців, – насправді так рідко включають свідоме моделювання такого простору? Чому естетичний вимір житлобудування найчастіше лишається поза увагою архітекторів і доки він лишатиметься маргінальним? Чому "нова" забудова Києва є відтворенням старих (і нерідко застарілих) архітектурних форм і про що свідчить таке естетичне підсвідоме його авторів? Чому й надалі триває практика серійного продукування однакових будівель-клонів у житлових кварталах? Чому мешканці будинків не долучаються до (пере)творення своїх жител (малі декоративні деталі: ковані ґратки балконів, вазонки уздовж вікон)?

2. Здорове, затишне, чисте: екологія міста.

РЕКЛАМА:

Хто і як займається плануванням й облаштуванням територій для відпочинку у місті (дворики, фонтанчики, сквери, клумби)? Чому це не є об’єктом уваги професіоналів (квітникарі, садівники, муніципальні служби)? Чому озеленення доволі нечасто розглядають як спосіб декорування, оздоблення міста? Чи можна (і як можна) контролювати скорочення зелених площ у місті? Наскільки відкритим є місто до тих чи інших груп мешканців та їх потреб (дитячі майданчики, парки, басейни і тенісні корти, доріжки для велосипедистів, паркінги)? Чиєю справою є прибирання міста (хто і як може ініціювати сортування сміття, встановлення урн на вулицях)?

3. Чим ти наповниш твоє місто?

Як живе міський простір? Як звучить Київ у голосах вокалістів і музикантів на вулицях? Які вуличні вистави він бачить? Як розмальовують його художники й графітчики, чим населили його вулички і подвір’я скульптори? Чому мистецтво – справа закритих просторів (концертні холи, клуби, галереї, підмостки і зали)? Як і де виживають аматорські гурти й трупи, чому вулиці не стають місцем самореалізації й самореклами? Яке мистецьке й інтелектуальне дозвілля пропонує Київ киянам і чому творчість – художня, культурно-критична, наукова – так часто лишається приватно-камерною? Або ж переноситься у четвертий вимір інтернету?

4. Міста, заселені примістянами: міські практики й міська культура.

Які щоденні практики формує таке місто? І як можна роками жити у ньому, так і не стаючи містянином?

Місце:
Центр польських та європейських студій НаУКМА

Лектори:
Без лектора

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні