Відкриття виставки Артура Жмієвського "Демократії"

8 жовтня о 19 годині виставка Артура Жмієвського "Демократії" відкриє новий сезон у Центрі візуальної культури (кінотеатр “Жовтень”, вул. Костянтинівська, 26).

Артур Жмієвський – режисер, куратор, публіцист, один із ключових представників польського критичного мистецтва. Учасник 51-ї Венеційської бієнале (2005), Documenta (2007) та Manifesta (2004). У 2012 році Жмієвський виступив куратором 7-ї Берлінської бієнале. Жмієвський є автором художньо-політичних маніфестів "Прикладні соціальні мистецтва" (2007) та "Забути страх" (2012), а також художнім редактором журналу "Політична критика". У своїх фільмах Артур Жмієвський досліджує соціальні антагонізми в сучасному суспільстві, проблеми політичної репрезентації та колективної уяви. З 2008 року Жмієвський працює над циклом фільмів "Демократії", що буде показаний у Центрі візуальної культури у форматі мультимедійної виставки.

"Демократії" – серія фільмів, що документують різноманітні політичні події в усьому світі. Камера Жмієвського стає свідком та водночас учасником протестних мітингів, демонстрацій жалоби, масових заворушень, святкувань спортивних перемог, історичних реконструкцій тощо. Серед подій, що увійшли до цього циклу фільмів – протести проти ізраїльської окупації Західного берега, інсценізація битви Варшавського повстання, похорон австрійського політика Йорґа Гайдера, трансляція матчу Німеччина – Туреччина під час Євро-2008 у Берліні тощо.

Жмієвський говорить про свій проект: "Я позитивно сприймаю політизацію публічного простору, коли маси займають місце політичного суб’єкта. Всього лише година якоїсь демонстрації – це момент, коли народ опиняється в найбільш суб’єктивній ролі, в найбільш суб’єктивному місці, підважує правила парламентської демократії, говорить: "існує лише безпосередня політика". Це неймовірний момент, який не повинен закінчуватись" (з інтерв’ю для журналу ART UKRAINE, #3/2011).

7 жовтня о 16:00 в рамках проекту “Спільний політичний простір” на “Книжковому арсеналі” відбудеться презентація нового номера української версії журналу “Політична критика”, у якому опубліковано есей Артура Жмієвського “Забути страх”.

Центр візуальної культури – це платформа для співпраці митців, активістів та дослідників, заснована 2008 року у Києво-Могилянський академії. З квітня 2012 року Центр візуальної культури працює у приміщенні кінотеатру "Жовтень".

Виставка "Демократії" відбувається в рамках проекту "Культура трансформації", співорганізованого Центром візуальної культури та журналом "Політична критика" за підтримки Міністерства культури і народної спадщини Польщі. Партнер проекту – Польський інститут у Києві.

Місце:
Центр візуальної культури у кінотеатрі "Жовтень"

Лектори:
Жмієвський Артур

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні