Кінопоказ: програма The Best of Docu/Short 2013 фестивалю Docudays UA

Docudays UA представляє покази документального кіно у рамках Арт-пікніку Слави Фролової. 23 серпня відбудеться показ програми The Best of Docu/Short 2013, який представляє модератор програми Ірина Танцюра.

"Воласті голуби", реж. Пол Фіґан (Шотландія, 2012, 17 хв.)

Найкращий фільм Docu/Short 2013.

Близько тисячі шотландців, здебільшого чоловіків, влаштовують "втечу голубів", перетворюючи її на змагання. Цим видом спорту займаються переважно в бідних регіонах країни, де на полях удосталь місця для розміщення голубників із хитромудрими пастками для птахів конкурентів. Героями цієї короткометражної стрічки стали двоє чоловіків, котрі живуть у робітничому районі Глазго. Реб і Денні ведуть запеклі бої вже 25 років. Глядач щиро сміється, бачачи двох людей, які імітують шлюбні сигнали й гнівне туркотіння голубів і тріумфують, коли вдається упіймати цінного птаха. Навіть під час інтерв’ю, розповідаючи про свій спорт і нескінченне суперництво, кожен із цих двох чоловіків раз у раз бодай одним оком поглядає на небо.

"Вердикт", реж. Джуро Ґавран (Хорватія, 2013, 10 хв.)

Спеціальна відзнака на Міжнародному фестивалі документального кіно в Загребі, учасник Short Film Corner Каннського кінофестивалю, учасник конкурсної програми Ротердамського міжнародного кінофестивалю.

Як багато звичайна людина може знати про те, що відбувається на війні? Як багато можуть знати люди, котрі воювали, про те, що відбувалося на війні? Як багато можуть знати люди, які керували воєнними діями, про те, що відбувалося на війні? Як багато можуть знати судді, котрі розглядають воєнні злочини, про те, що відбувалося на війні?

"Абетка", реж. Мадлі Ляене (Німеччина, 2012, 12 хв.)

Спеціальна відзнака журі конкурсної програми Docu/Short 2013 за художнє рішення документальної історії.

Веле – 17 років. Усе, чого вона прагне, – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

"Цвіт крізь сльози", реж. Хуацін Цзінь (Китай, 2012, 38 хв.)

Спеціальна відзнака журі конкурсної програми Docu/Short 2013 за чесний, безкомпромісний показ утраченого дитинства.

Це історія боротьби і виживання: група дітей-квіточок намагається торувати собі шлях у майбутнє. Героями фільму є Юань і Сян, які займаються акробатикою, та їхні батьки. На худенькі дитячі плечі покладені надії обох родин. Дорослішаючи, вони мусять як фізично, так і морально долати труднощі, але водночас і вчаться по-своєму радіти кожному дню. У цій документальній стрічці висловлена турбота режисера про життя звичайних людей у Китаї.

Місце:
Національний комплекс "Експоцентр України"

Лектори:
Без лектора

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні