Кінопоказ: "Неопалима купина" Аґнєшки Голланд

Чеський центр у Києві, Посольство Чеської Республіки в Україні, Польський Інститут у Києві за підтримки Національної спілки кінематографістів України запрошують на перегляд фільму про Яна Палаха "Неопалима купина".

В основі цієї стрічки польської режисерки Аґнєшки Голланд лежить історія чеського студента Яна Палаха, який 16 січня 1969 року вчинив самоспалення на Вацлавській площі на знак протесту проти радянської окупації Чехословачинни. Комуністична влада всіляко приховувала та дискредитувала інформацію про цей протест. У таких умовах адвокатка Даґмар Бурешова взялася захищати гідність героя, його родини, стояти за головні людські цінності – правду, справедливість, честь та відвагу.

Двадцята річниця смерті Яна Палаха у 1989 році надихнула вільно мислячих людей на подальші протести, які зрештою призвели до падіння комунізму в Чехословаччині та падіння залізної завіси в Європі. Переслідувана до того право захисниця Даґмар Бурешова стала першим Міністром юстиції вільної Чехословаччини.

Неопалима купина / Hořící keř
Аґнєшка Голланд, Чехія/Польща, 2013, 206 хв.
Трейлер -

Наступного дня, 22 лютого о 13:00, в Будинку кіно відбудеться дискусія за участі чеських, польських та українських істориків "Вогняні протести 1968-1969".


Місце:
Будинок кіно

Лектори:
Без лектора

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні