Фестиваль міських проектів «PRO місто»

З 29 по 31 травня у столичному парку імені О. Пушкіна вперше відбудеться фестиваль міських проектів «PRO місто», який планується зробити щорічним. Фестиваль задуманий як «місце зустрічі» представників влади, бізнесу та культури, громадських активістів, експертів та простих киян, які хочуть бачити своє місто більш комфортним та «гуманним» і готові докласти до цього зусиль. Дізнатися більше про фестиваль можна на сайті.

Програма фестивалю передбачає як просвітницькі, так і розважальні заходи. В приміщенні виставкового центру АККО Іnternational відбудуться презентації та виставка проектів міського розвитку від влади та громадськості, пройдуть лекції світових зірок урбаністики і всесвітньо відомих мерів міст, які супроводжуватимуться панельними дискусіями. Свої проекти також представлять десять фіналістів відкритого конкурсу на найкращий міський стартап-2015 «Best Urban Social Startup». За результатами цих презентацій журі визначить переможця, який отримає 200 тис. грн. на реалізацію свого проекту.

До Києва завітають мер Варшави Ганна Гронкевич-Вальц (Польща), директор Відділу охорони пам’яток м. Кракова Єжи Збігень (Польща), а також відомі урбаністи Брент Раян (США) та Катаріна Георге (Німеччина). Під час фестивалю зіркові гості виступлять з лекціями, присвяченими різним аспектам міського розвитку – від правильного підходу до розробки генплану до переосмислення постсоціалістичної спадщини міста і створення комфортних громадських просторів. Лекції будуть цікаві не тільки спеціалістам, але й звичайним містянам, адже лектори розповідатимуть про ті проблеми й, головне, рішення, які є актуальними для сучасного Києва. 31 травня відкриту лекцію прочитає Президент Грузії (2003-2007, 2008-20013) Міхеїл Саакашвілі.

У самому парку ім. О. Пушкіна працюватимуть розважальні та інформаційні майданчики. Передбачена спеціальна програма для дітей. Просто неба відбудуться кінопокази, концерти та вечірка на День Києва.

За словами директора Департаменту містобудування та архітектури, головного архітектора Києва Сергія Целовальника, фестиваль «PRO місто» є відображенням сучасних тенденцій у розвитку великого міста.

Детальну програму фестивалю можна подивитись на сайті.

Місце: Парк ім. Пушкіна (), Лектори: Гронкевич-Вальц Ганна , Райаян Брент , Томанн Урс , Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні