Дискусія Сергія Квіта та Івана Малковича «Освіта»

10 червня у рамках проекту «Культура vs пропаганда», організованого ГО «Форум видавців» та Фундацією Дарини Жолдак за підтримки FEDORIV Hub, відбудеться дискусія «Освіта». У ній візьмуть участь міністр освіти і науки України Сергій Квіт та поет і видавець Іван Малкович. Модеруватиме захід журналістка Іванна Коберник.

Важливість патріотичного виховання, особливо в сучасних умовах, не підлягає сумніву. Як відомо, прем’єр-міністр України доручив профільному міністерству адаптувати в цьому плані навчальні плани, щоб відповісти на виклики інформаційної війни якісним патріотичним вихованням в дошкільній освіті, середній та вищій школі. «Наша зброя – це знання, патріотизм і український дух в кожному дитячому садку, в кожній школі і в кожному вузі», – заявляв глава уряду. Міністерство освіти і науки, виконуючи доручення, розробило Концепцію національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Втім, як вважає міністр освіти і науки України Сергій Квіт, національне-патріотичне виховання є справою не окремих предметів чи окремих вчителів, а всього суспільства. «Маємо в Україні певні групи людей, які ведуться на російську пропаганду, не через те, що вони вважають себе росіянами, а тому, що досі почуваються радянськими людьми. Тому головна мета Міністерства освіти і науки України – виховання вільних, освічених, критично мислячих людей. Нехай ця риса стане відмінною ознакою українського національного характеру», – заявив Сергій Квіт у одному з інтерв’ю.

«У нашій освіті зараз відчинилося невелике вікно українізації. Це час, коли можна наповнити дитячі садки, школи та виші українським духом і зробити це не по-радянському. Але це вікно може неочікувано зачинитися, адже у цьому плані майже нічого не робиться, і це мене дуже хвилює», – говорить Іван Малкович. На його думку, надзвичайно важливо підвищити статус української мови в системі освіти – зокрема, зробити обов’язковим іспит з української мови для всіх, хто прагне здобувати вищу освіту. Це посилить мотивацію до опанування державною мовою на належному рівні.

Увага. Вхідним квитком на захід є дитяча книжка, яка стане внеском у спільний проект Фундації Дарини Жолдак і Форуму видавців – «100000 книг для сільських бібліотек».

Реєстрація обов’язкова. Серед усіх, хто зареєструється і завітає на захід, буде розіграно фірмовий блокнот Форуму видаців. Приз переможець отримає після завершення дискусії.

Місце: Fedoriv Hub (вул. Велика Васильківська, 5, Арена-Сіті, офіс 27, 5-й поверх), Лектори: Квіт Сергій , Малкович Іван, Вартість: принести нову дитячу книжку грн, Організатори: Проект «Культура vs. Пропаганда»

Реклама:

Головне сьогодні