Презентація фотокниг групи «Шило» та Юлії Кривич та розмова з авторами

ВІДЕО ДНЯ

5 серпня о 19:00 в арт-центрі Closer відбудеться презентація двох нещодавно виданих фотокниг – «Хроніка» харківської групи «Шило» та «Передчуття» Юлії Кривич.

Кілька місяців тому українські фотографи Сергій Лебединський і Владислав Краснощьок (група «Шило») та Юлія Кривич видали у Європі по фотокнизі: «Шило» зібрали серії останніх п’яти років у книгу «Хроніка», а Юлія Кривич як переможець конкурсу від Місяца фотографії у Кракові отримала можливість опублікувати свій проект «Передчуття». Обидва проекти розповідають про актуальні соціально-політичні події в Україні, хоч і роблять це за допомогою різних фотографічних підходів. На презентації фотографи розкажуть про те, як створювали серії та робили фотокниги, як прийшли до вибору візуальної мови і що хочуть розповісти про революцію та війну через свою фотографію. Після презентації глядачі зможуть задати запитання авторам та придбати фотокниги.

Фотокнига – дуже популярний сьогодні у світі та найбільш зручний формат репрезентації фотографічних проектів. На відміну від виставки, яка триває короткий час, книга здатна показувати серію довгі роки. Ця зустріч, у тому числі, має на меті познайомити широку українську аудиторію з культурою фотокниг.

Група «Шило» (Сергій Лебединський, Владислав Краснощьок, Вадим Трикоз) – харківська фотогрупа, заснована у 2010 році. Учасники багатьох міжнародних фестивалів та виставок. Фотокнига «Euromaidan» була номінована на «книгу року» у рамках фестивалю у Каселі, а також потрапила у короткий список Aperture Foundation Paris Photo “First Photobook” Award. Номінанти конкурсу Discovery Award у рамках найпрестижнішого та найстарішого європейського фотофестивалю Les Rencontres d'Arles (до кінця фестивалю у Арлі експонуються три серії: «Негативи зберігаються», «Євромайдан», «АТО»).

Юлія Кривич – фотограф із Дніпропетровську, яка вже кілька років живе та працює у Польші. Закінчила магістратуру на факультеті медіамистецтва в Академії мистецтв у Варшаві. Дипломний проект під назвою «Мій світ не там, де я» отримав головний приз на виставці Coming Out Best Diploma Degree. В 2014 у Варшаві відбулася перша персональна виставка, на якій був показаний проект «Передчуття», а у 2015 в рамках Місяця фотографії у Кракові була видана одноіменна фотокнига.

Місце: Арт-центр Closer (вул. Нижньоюрківська, 31), Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні