Лекція Дмитра Горбачова «Ексцентрика. Українська авангардна сценографія 1920-х років»

25 серпня о 18:30 в Мистецькому Арсеналі в рамках освітньої програми проекту «Арлекін іде...» відбудеться лекція мистецтвознавця Дмитра Горбачова «Ексцентрика. Українська авангардна сценографія 1920-х років».

Українська театральна художниця Олександра Екстер оновила сценографію цілого світу. Вона, кубістка, обіграла весь куб сцени, і масові мізансцени набули грандіозного масштабу. Вона перетворила світлові потоки на компонент ритмічної структури спектаклю, а декоративні елементи костюмів гіперболізувала для створення яскравого видовища -шоу.

ВІДЕО ДНЯ

Усі напрямки світового авангарду – від експресіонізму до кубофутуризму та конструктивізму – «побували» на вкраїнськім кону. При цьому конструктивізм пішов до Європи від нас, Україна вперше в історії стала законодавцем мистецтва.

З київської й одеської майстерні Екстер вийшли реформатори українського, російського, французького, американського сценічного дизайну Петрицький, Меллер, Хвостенко-Хвостов, Рабинович, Андрієнко, Ліссім, Косарєв, Нівінський.

На українській сцені 1920-х творився безприкладний експеримент. Було оновлено на засадах конструктивізму оперне мистецтво, доволі консервативне і неповоротке. Каркасні конструкції замість декорацій забезпечили швидке перемонтування зорових елементів і зміну місця і часу дії. На сцені вирувало карнавальне кольорове дійство, подібне до українського весільного обряду. Режисерські знахідки Курбаса і хореографічні новації Фореггера були прищеплені оперно–балетному мистецтву. Просторову реалізацію режисерських задумів убезпечили художники Петрицький і Хвостенко-Хвостов, ескізи яких зібрав до своєї колекції Ігор Диченко.

На всі події освітньої програми, до якої також входитимуть лекції з історії українського мистецтва ХХ століття і низка кінопоказів українського кіно 60-х років, можна придбати абонемент, вартістю 80 грн. Одноразовий вхід на захід – 30 грн.

Детальніше про події освітньої програми.

Місце: Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12), Вартість: 30-80 грн, Організатори: Мистецький Арсенал

Реклама:

Головне сьогодні