Концерт Lee Scratch Perry

Єдиний концерт Лі «Скретч» Перрі – найважливішого з артистів в історії регі та даб-музики – відбудеться у клубі Sentrum 28 серпня. Лі «Скретч» Перрі 79 – він бородатий, зморшкуватий та сповнений сонячною енергією ямайських берегів.

За своєю значимістю для музичного світу Лі Перрі стоїть в одному ряду з Джеймсом Брауном, Елвісом Преслі, Джоном Ленноном, Реєм Чарльзом та іншими музикантами, пісні яких змінили звичне звучання назавжди. Саме Перрі вважається «батьком» дабу – з його треків в історії регі почалася нова епоха, а легендарні скретчі стали основою сетів перших діджеїв 70-х, 80-х і навіть 90-х років.

ВІДЕО ДНЯ

Унікальним звучанням своїх платівок таланту саундпродюсіровання Перрі зобов'язані Боб Марлі (Bob Marley), Лінда МакКартні (Linda McCartney), Роберт Палмер (Robert Palmer), Джон Мартін (John Martyn) та The Clash.

Для того, щоб домогтися потрібного звуку при записі альбомів, Лі «Скретч» Перрі використовував грубі, по-справжньому нестандартні методи – різав плівку на частини і міняв їх місцями, натирав голівки магнітофонів якимось брудом, а закінчивши роботу, протирав їх своєю замасленою сорочкою. Обкурював уже записані плівки димом марихуани або просто підпалював, потім гасив і слухав, що вийшло в результаті. Міг виставити плівку на яскраве сонячне світло, а міг закопати у сиру землю.

У 1995-му ньюйоркці Beastie Boys помістили фотографію усміхненого Перрі на обкладинку свого журналу Grand Royal, назвавши того «батьком пристойної музики», а у 2004-му знаменитий музичний журнал Rolling Stone вніс Лі «Скретч» Перрі у список «100 Найвеличніших Артистів Усього Часу».

У 2003-му, у віці 70 років, музикант отримав премію «Греммі» за «Кращий Альбом Регі: Jamaican ET», а у 2014-му був номінований на престижну премію ще раз зі своїм останнім альбомом «Back On the Controls».

Купити квиток.

Місце: Sentrum (вул. Шота Руставелі, 11), Вартість: 350–700 грн

Реклама:

Головне сьогодні