Лекція «Людина в просторі спогаду: нагадування про нездійснене в пошуках шляху в майбутнє»

20 лютого о 13:00 в рамках виставки «Відновлення пам’яті» філософка Оксана Довгополова прочитає лекцію на тему «Людина в просторі спогаду: нагадування про нездійснене в пошуках шляху в майбутнє».

Починаючи з 20-х років ХХ століття, гуманітарне знання починає досліджувати колективну пам'ять, тобто суспільні уявлення про минуле, на основі яких формується образ майбутнього. Трагічні події, що створюють розриви колективної пам'яті, вимагають від суспільства спеціальних зусиль, щоб повернутися до норми. ХХ століття демонструє специфічні форми меморіалізації трагедій, що отримують власний розвиток у європейській та радянській/пострадянській традиції. Пошук таких форм був довгим та трансформувався під впливом змін у колективному баченні майбутнього.

Події останніх років змушують придивитись до тих свідчень минулого, які фіксують момент можливості іншого майбутнього. Природа історичної пам'яті змушує нас швидко «забувати» деталі, приймати сьогодення як щось неминуче, обумовлене законами. Фіксація уваги на моментах, коли історія могла піти інакше, змушує сучасну людину гостріше відчувати власну відповідальність за майбутнє, а також уважно придивлятись до ситуації вибору живої людської істоти. Незабування про нездійснене в історії пропонується розглянути також в контексті громадської солідарності.

Вхід вільний.

Місце: Фонд Ізоляція. Платформа культурних ініціатив. (), Лектори: Довгополова Оксана, Безкоштовно, Організатори: Фонд «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»

Реклама:

Головне сьогодні