Зустріч-презентація книжки Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм»

Про людину і те, як нею бути, про історію поділу людей на «вищих» і «нижчих», про літературу як терапію, досвід України, Литви і Франції (і не лише про це все) гості книжкової крамниці-кав’ярні Хармс матимуть змогу поговорити із відомим на Заході та в Україні письменником, тричі фіналістом «Книги року–ВВС», володарем цієї премії за 2013 рік, автором одної з найяскравіших книжкових новинок цього сезону «Маша, або Постфашизм» – Ярославом Мельником.

Ярослав Мельник вже тривалий час живе за кордоном – у Литві та Франції. В Україну він приїхав спеціально заради презентації свого нового роману, який вже став, за словами критиків, «літературною бомбою» у Литві (там він визнаний фіналістом «Книги року»).

ВІДЕО ДНЯ

«Маша, або Постфашизм» Ярослава Мельника – унікальний для українського книжкового ринку роман. Це і антиутопія, футуристичний, «орвелівський» роман, і трилер, який тримає в напрузі від першої до останньої сторінки. Це сповнений гуманістичного пафосу філософський твір, який шукає відповіді на запитання, чи будь-яка істота, яка має людське тіло, – це людина. А ще це дивовижна історія кохання, адже саме любов є одним із тих мірил, які визначають людське у нас.

Новий роман Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм» – це спроба зрозуміти історичні та психологічні витоки людської жорстокості: чому людина здатна зневажати іншу людину? Чому вона здатна її експлуатувати, вбивати? У цьому романі є вбивства, які ніхто не засуджує, і є любов, яку ніхто не визнає. Є кілька варіантів істин – на вибір. І є правда, якою б жорстокою вона не була.

«Будь-яка правда шокує: наша свідомість не хоче прийняти правди, – розповідає Ярослав Мельник. – Ми живемо в жорстокому світі, а покликання літератури – чесно показати цю жорстокість. Пройшовши через шок, ми стаємо глибшими, і в душі загоряється світло. Покладаю чимало надій, що цей роман про вигаданий світ не лише потрясе уяву читача, але і зробить його кращим».

Вхід вільний, обов'язкова реєстрація.

Місце: Хармс (вул. Володимирська, 45а), Безкоштовно, Організатори: Книжкова лавка-кафе «Хармс»

Реклама:

Головне сьогодні