День «Ізоляції» 2016

9 червня Ізоляція відзначає другу річницю вимушеного переселення з Донецька до Києва. У програмі вечора – відео-арт від учасників резиденції «Турбореалізм (Прорив)» та Tenpoint, artist talk та DJ-сет Даніеля Малона (Нова Зеландія), а також концерт експериментальної електронної музики за участі Sport and Music, Diser Tape та Qod.

9 червня 2014 року територію заводу ізоляційних матеріалів, на якій розташовувався фонд, захопили озброєні представники так званої «ДНР», заявляючи про свій намір використовувати приміщення для зберігання російської гуманітарної допомоги. Насправді, територія донині використовується як військова база, в'язниця і склад викрадених автомобілів. Евакуювавши команду, Ізоляція продовжила роботу за межами Донецька, здійснюючи свою діяльність на Сході України, в Києві та за кордоном.

Цього року Ізоляція представляє програму, пов'язану з резиденцією і виставкою «Турбореалізм (Прорив)», які відбулися у Донецьку в 2012–2013 рр.

«Турбореалізм» – один із жанрів наукової фантастики, який отримав свій розвиток у літературі 1990-х. Автори, які пишуть в цьому стилі, розмірковують про альтернативи історичного розвитку, про неминучість глобальних війн і катастроф та різні реальності, в яких може одночасно перебувати людина. Резиденція «Турбореалізм (Прорив)», яка зібрала українських та зарубіжних митців, що працюють у жанрі moving image, проходила в Донецьку – місті, яке, як виявилося, зависло між кількома реальностями: радянською, пострадянською, перехідно-капіталістичною та постмодерністською – місті з насиченою і суперечливою історією.

Примітно, що один із найяскравіших і найпродуктивніших авторів турбореалізму – донецький письменник-фантаст Федір Березін, який описує в своїх книгах сценарії, за яких розпад Союзу не відбувся, і радянські республіки виграли Холодну війну – деякий час обіймав посаду заступника міністра оборони «ДНР».

Виставка, що виникла в результаті резиденції, показує переживання митців, які стикнулися з різними формами «турбореалістічного» життя в Донецьку. Учасники резиденції зафіксували стан міста і суспільства та фактично передбачили в своїх роботах усі наступні події – останні дні роботи експозиції в Донецьку припали на листопад 2013 року.

У рамках «Турбореалізму» в 2012–13 році в Ізоляції працював Даніель Малон. Він створив серію масштабних rave-вечірок на території заводу й звукову інсталяцію, яка діяла протягом місяця. Інсталяція представляла собою мікс із аудіозаписів місцевих музикантів, звуків промислових машин, простих звуків радянського синтезатора та інших інструментів, знайдених у сховищі. З огляду на події, які розгортаються в Україні, Малона запросили на річницю вимушеного переселення Ізоляції з Донецька до Києва, щоб знову відтворити оновлений DJ-сет.

Програма:

18:00 – відкриття виставки та artist talk Даніеля Малона. На виставці буде представлено відео-роботи Олексія Салманова, Пола Чейні, Луїзи Нобреґа, Марселя Тюрковскі та Еліз Флоренті (учасників виставки «Турбореалізм (Прорив)»)19:00 – Donbass Symphony (1990Now!) – DJ Mix від Даніеля Малона19:30 – концерт експериментальної електронної музики. Проекти: Sport and Music, Diser Tape, Qod, DJ Salmanov. Відео-арт від Tenpoint.

Вхід вільний.

Фейсбук-сторінка події.

Місце: Ізоляція. Платформа культурних ініціатив (вул. Набережно-Лугова, 8), Безкоштовно, Організатори: Фонд «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»

Реклама:

Головне сьогодні