Kyiv Art Week

В українській столиці вперше пройде Kyiv Art Week. Тиждень мистецтва, відомий міжнародний формат, об’єднає виставкові музейні і галерейні проекти, арт-ярмарок, конференцію за участі міжнародних експертів, концерти, перформанси і світські заходи. Формат Art Week популярний у всьому світі.

«Символічно, що перший Kyiv Art Week буде проходити з 15 по 20 червня – одночасно з Art Basel, який можна назвати еталоном серед ярмарків мистецтва, – говорить куратор проекту Євген Березницький. – Art Basel існує з 1970 року, зараз у ньому беруть участь майже 300 галерей з усього світу, які представляють роботи 4 тисяч художників. Наша задача не менш амбіційна. Kyiv Art Week має стати щорічним форматом, який представляє краще українське і світове мистецтво. Ми прагнемо, щоб місто з’явилося на культурній мапі Тижнів мистецтва і посіло гідне місце поруч зі своїми західноєвропейськими аналогами».

ВІДЕО ДНЯ

Старт Kyiv Art Week дасть ярмарок, участь у якому на сьогодні підтвердили більше 20 галерей із 7 країн – Франції, Грузії, Білорусі, Литви, Польщі, України, Вірменії, – їхній список буде поповнюватися. Крім того, в D12 відбудеться виставка приватних зібрань сучасних українських колекціонерів, у тому числі, колекції Ігоря Воронова, №1 у топ-30 українських колекціонерів за версією Forbes. Серед іншого глядачам представлять бронзовий гарнітур Дієго Джакометті, скульптора, вартість робіт якого на аукціонах Christie’s і Sotheby’s коливається від $500 000 до $1 500 000 доларів.

Важливим міжнародним проектом Kyiv Art Week стане колекція Національної галереї сучасного мистецтва Грузії, яка вперше приїде в Україну. Одна з головних задач Kyiv Art Week – познайомити киян і гостей міста з мистецтвом у такому комплексному форматі. Для їхньої зручності організатори склали культурний маршрут центром столиці. Відправною точкою Kyiv Art Week стане Київський національний музей російського мистецтва (вул. Терещенківська, 9), де представлять одразу дві унікальні експозиції: виставку із закритих фондів музею «Сади Срібного століття» і приватну колекцію Давида Сігалова, яку відомий лікар-педіатр збирав понад 50 років і заповів музею. Неподалік, у Національному музеї мистецтв ім. Ханенка, відбудеться виставковий і освітній проект Art&Science.

З іншого боку парку ім. Шевченка, в червоному корпусі університету, 16 червня пройде міжнародна конференція і панельна дискусія, присвячені темі культурних стратегій розвитку міста. Участь у ній візьмуть співкуратор Берлінської бієнале 2010 Яра Бубнова, голова Goethe Institut в Україні Беате Кьолер, інспектор Міністерства культури і комунікацій Франції Бенуа Пом’є, голова Департаменту культури КМДА Діана Попова, а також інші спікери і міжнародні експерти.

Також участь у першому київському Тижні мистецтва зі спеціальними виставковими проектами візьмуть провідні галереї міста: Shcherbenko Art Centre (персональний проект Ярослава Присяжнюка «Краєвид: ілюзії»), Karas Gallery, Vozdvizhenka Arts House 32 (персональний проект Сергія Браткова «Саша»), Bereznitsky Aesthetics (персональний проект Юрія Сивіріна Night Tales), Stedley Art Foundation, Dukat Gallery (персональний проект Павла Макова).

У рамках Kyiv Art Week музеї працюватимуть за своїм звичайним тарифом. Вхід у галерею D12 – 50 грн.

Вартість: до 50 грн

Реклама:

Головне сьогодні