Лекція Тетяни Філевської «Вова зі Львова»

2 серпня о 19:00 в рамках проекту «Суспільна угода» Тетяна Філевська, кураторка програм фонду Ізоляція, прочитає лекцію «Вова зі Львова, або Сором'язлива декомунізація музею Леніна в Києві». Скульптуру Ілліча, що стояла у київському музеї Леніна, виготовили у Львові.

1991 року цю статую з коштовного білого мармуру розрізали на частини й роздали українським митцям на власні потреби. Що трапилося з цими шматками мармуру – вирішила дізнатися Тетяна Філевська.

Декомунізація в Україні почалась не рік і не два тому. Перший ленінопад стався на початку 1990-х після розпаду СРСР. Це була непослідовна, несистемна і сором'язлива декомунізація, коли Леніних знімали по-тихому, вночі, без супроводу газетного галасу. Тихо відбулося перетворення головного Музею Леніна в Києві на Український Дім: причини, дійові особи, обставини уже зараз важко реконструювати. Спеціально для проекту було проведено розслідування історії та обставин цієї сором'язливої декомунізації початку 1990-х.

Дослідження Тетяни Філевської будувалося на інтерв'ю з учасниками та свідками подій від появи музею Леніна до останніх перипетій в Українському домі: колишнім віце-прем'єром з гуманітарних питань Миколою Жулинським, Головою Спілки художників Володимиром Чепеликом, скульптором Миколою Біликом, головним хранителем музею Українського дому та іншими. Крім того, було використано архівні фото- та відеоматеріали, преса, спогади киян та фотографії з особистих фотоальбомів.

Історія музею Леніна, його тиха декомунізація і перетворення на Український дім, історія центральної скульптури Леніна та питання про майбутнє музейної колекції, а також можливості створення Музею Революції гідності в колишньому музеї Леніна – коло питань цього розслідування.

Про те, як Леніна робили у Львові, як президент Афганістану поклав метрові гвоздики до ніг вождя, про Президента України, який не знав Києва, про 10 відтінків білого мармуру та багато іншого можна буде почути на лекції Тетяни Філевської.

Вхід вільний.

Подія на Facebook.

Місце: Ізоляція. Платформа культурних ініціатив (вул. Набережно-Лугова, 8), Лектори: Філевська Тетяна , Безкоштовно, Організатори: Фонд «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»

Реклама:

Головне сьогодні