Лекція Мішеля Ажіє «Від права на місто до містотворення: межі, центр та антрополог»

Мішель Ажіє: «Моя антропологія міста базується на етнографічному дослідженні та на рефлексивному розумінні ситуацій, місць та подій, які "творять місто". Для антрополога "створення міста" є засобом реалізації "права на місто" тут і зараз. Відповідно до цієї концепції певні полемічні та, можливо, міноритарні практики (вторгнення, захоплення) з теоретичної точки зору набувають радикального змісту, тому що вони народжують – внаслідок існування таких понять, як межі, кордони, вразливість, пустота та безлад – прагнення та заклик до створення міста мрії, віртуального або ідеального. В цих рамках антропологія міста не пропонує нового та не звертається до жодного нормативного визначення міста як такого, але сприймає місто як постійний процес його конструкції та деконструкції».

Цією лекцією Французький інститут в Україні та Центр візуальної культури продовжують цикл «Місто – дискримінація, сегрегація, інтеграція – французький досвід».

Мішель Ажіє – антрополог, науковий співробітник Інституту наукових досліджень задля розвитку (IRD) та Вищої школи соціальних наук (EHESS). Його дослідження та курси стосуються співвідношення між глобалізацією, вигнанням та створенням нових міських контекстів.

Робоча мова – французька з послідовним перекладом на українську.

Місце: Центр візуальної культури (вул. Глибочицька, 44), Безкоштовно, Організатори: Французький інститут в Україні

Реклама:

Головне сьогодні