Виставка британського художника Грейсона Перрі «Марнославство дрібних відмінностей»

Британська Рада в Україні відкриває свою мистецьку програму у 2017 році виставкою «Марнославство дрібних відмінностей» сучасного британського художника Грейсона Перрі. Виставка триватиме з 16 лютого по 22 березня в Ізоляції(м. Київ). Цим заходом Британська Рада розпочинає рік святкувань 25-ої річниці своєї роботи в Україні.

«Марнославство дрібних відмінностей» – це серія із шести великих гобеленів, що досліджує смаки та соціальні класи у Великій Британії. Натхненні гравюрами «Історія марнотрата» художника Вільяма Хогарта, що доповнять київську експозицію, гобелени зображують життя вигаданого персонажа Тіма Рейквелла, від його народження крізь підлітковий та дорослий вік до передчасної смерті у автокатастрофі. Роботи насичені змістом і кольором, а також містять екстравагантні деталі із життя Великобританії: від дизайну інтер’єрів до британської кухні, політичних протестів та пліток з життя селебріті. Композиція кожного гобелена посилається на шедеври релігійного живопису Ренесансу та запрошує нас заглибитись в історію мистецтва та соціально-політичне сьогодення Британії. Гобелени створені у 2012 році і вже були представлені у провідних музеях світу.

Грейсон Перрі, переможець головної щорічної британської премії Тернера 2003 року, став відомим завдяки роботам в авторській техніці (кераміка), на яких зображував гострі критичні сюжети з британського життя, а також завдяки своєму незвичайному альтер-его, жінці на ім’я Клер, у яку Перрі часто переодягається.

В Україні безкоштовну виставку робіт Грейсона Перрі супроводжуватиме насичена освітня програма: покази документальної стрічки «Питання смаку із Грейсоном Перрі», у якій художник подорожує містами Великобританії і досліджує поняття смаку та його різноманіття. А щосуботи із 15:00 до 17:00 гості зможуть прослухати серію захопливих лекцій про різні аспекти творчості художника, спеціально розроблених освітнім партнером виставки – «Культурним Проектом».

Отримати детальнішу інформацію ви можете у менеджера з комунікацій Британської Ради Юлії Чужі за номером +380 (44) 490 65 05 або за адресою: [email protected].

«Ми раді відкрити святкування 25-ої річниці своєї роботи в Україні фантастичною виставкою одного з найвідоміших сучасних митців Британії Грейсона Перрі. Усі ці 25 років Британська Рада відзначає краще з британської сучасної культури і сприяє налагодженню зв’язків між талановитими українськими і британськими митцями, тому я не можу уявити більш вдалого способу відсвяткувати цю річницю», – коментує Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні.

«З хвилюванням відкриватимемо виставку Грейсона Перрі, адже вона стане не лише першою подією у річній програмі святкувань 25ої річниці Британської Ради в Україні, але й ознаменується найбільшою співпрацею між Британською Радою в Україні та Ізоляцією. Цей складний і водночас захопливий виставковий проект поєднує документальне кіно, дослідження, текстиль та історію культури у вражаючий візуальний документ про сучасне британське суспільство», – розповідає Пабло Росселло, директор мистецької програми Британської Ради в Україні.

«Виставка Грейсона Перрі є новою сторінкою в історії плідної співпраці між фондом Ізоляція та Британською Радою в Україні. "Марнославство дрібних відмінностей" – це тонка й вдумлива критика сучасного британського суспільства, що є результатом глибокої персональної розвідки митця. Від самого заснування фонд Ізоляція спеціалізується на мистецтві, що досліджує соціальні проблеми, і на нашу думку, проект Грейсона Перрі, лауреата престижної премії Тернера, є в Україні не менш актуальним, ніж у Британії», – коментує Любов Михайлова, засновниця фонду Ізоляція.

Місце: Ізоляція. Платформа культурних ініціатив (вул. Набережно-Лугова, 8), Безкоштовно, Організатори: Британська Рада в Україні (British Council) , Фонд «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»

Реклама:

Головне сьогодні