Книжковий Арсенал: презентація-обговорення книги «Де кураторство»

20 травня о 12:00 відбудеться презентація-обговорення книги «Де кураторство» в рамках програми «Українська візуальна книга» на Книжковому Арсеналі за участю Олександра Соловйова, Оксани Баршинової, Тіберія Сільваші, Валерії Лук’янець, Анастасії Леонової та Катерини Носко.

Книга «Де кураторство» під авторством-упорядництвом Катерини Носко та Валерії Лук’янець є збіркою есеїв та інтерв’ю, що охоплюють коло питань, пов’язаних із темою кураторства в Україні, а також першим проектом молодого видавництва IST Publishing (Харків).

Обговорення однієї теми дозволило різним, подекуди протилежним, поглядам зустрітися разом — у однiй книзi, що постає зрізом суб’єктивних поглядів на те, чим сьогодні є курування і де воно проявляється у виглядi нематеріальної практики. Своєю чергою спектр цих поглядів на постать куратора повертає ще й до питання етичних норм у його стосунках iз художником, яке виявилось на сьогодні чи не найбільш гострим.

Тексти, що увійшли до видання, стали результатом обговорення зазначеної теми авторками-упорядницями із кураторами та художниками з різних міст України, які мають досвід як взаємодії з кураторами, так i власноï кураторськоï практики. Під час розмов художники акцентували свою увагу на важливості співучасті куратора в процесі створення проекту, коли можна «сісти куратором за проект iз чистим листом» (Алевтина Кахідзе), або коли «в основі кураторських ідей — смислові перепасування куратора з художниками» (Микола Коломієць), а сам процес співпраці — це «відчуття певного творчого шляху […], лінії взаємного становлення, трансформації, коли немає відчуття, що хтось на когось тисне» (Юрій Лейдерман).

Видання «Де кураторство» робить крок у бік досi маловивченого явища «художник як куратор», не оминувши й іншої позиції – куратора як художника. Тож інша частина книги – це власне діалоги iз кураторами, які прийшли до цієї професії з теорії та історії мистецтва, імена котрих є часто згадуваними під час розмов із художниками, а співпраця з ними – прикладом ефективної взаємодії.

У книжці представлені тексти на основі інтерв'ю з такими художниками як:

• Відкрита група (Юрій Білей, Антон Варга, Павло Ковач, Станіслав Туріна).• Фонд Мазоха (Ігор Дюрич, Ігор Подольчак).• Юрій Лейдерман.• Арсен Савадов.• Леся Заяць.• Микола Рідний.• Ксенія Гнилицька

Місце: Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12), Вартість: уточнюється грн, Організатори: Книжковий Арсенал

Реклама:

Головне сьогодні