Українська правда

Презентація книги Віталія Чернецького "Картографуючи посткомуністичні культури"

10 квітня 2013, 18:00

Книгарня "Є" та видавництво "Критика" запрошують на презентацію монографії Віталія Чернецького "Картографуючи посткомуністичні культури. Росія та Україна в контексті глобалізації", яка відбудеться 10 квітня.

Учасники:
Віталій Чернецький,
Катерина Ботанова (Фундація ЦСМ/журнал "Korydor"),
Олександр Івашина (Києво-Могилянська академія).
Модеруватиме Андрій Мокроусов (видавництво "Критика").

Віталій Чернецький (Vitaly Chernetsky; нар. 1970 року) – американський науковець українського походження, професор славістики і гендерних студій у Маямському університеті (Оксфорд, Огайо, США); президент Американської асоціації україністів. Співупорядник антології "Crossing Centuries: The New Generation in Russian Poetry" (2000), співредактор українського видання книжки Едварда Саїда "Культура й імперіялізм" (2007), автор монографії "Mapping Postcommunist Cultures: Russia and Ukraine in the Context of Globalization" (2007), численних есеїв і статтей про слов’янські літератури та сучасну культуру пострадянських країн, а також із літературної компаративістики, перекладознавства, актуального мистецтва України та Росії, історії і теорії кіна. Перекладає англійською мовою з української та російської, а також російською з української й українською з англійської та російської модерну і сучасну літературу, зокрема романи Юрія Андруховича "Московіада" (2008) і "Дванадцять обручів" (готується до друку), твори Софії Андрухович, Катерини Бабкіної, Андрія Бондара, Павло Вольвача, Сергія Жадана, Петра Карманського, Ірени Карпи, Павла Коробчука, Дмитра Лазуткіна, Василя Махна, Світлани Поваляєвої, Гриця Семенчука, Ірини Шувалової, численних російських поетів і письменників (зокрема Шамшада Абдуллаєва, Дмитрія Воденнікова, Ніни Іскренко, Дмитрія Кузьміна, Станіслава Львовського, Алексєя Пуріна, Євгенія Харитонова та ін.); російською перекладав прозу Оксани Забужко, українською – вірші Ярослава Могутіна й Аарона Шурина.

У порівняльній історико-теоретичній розвідці професор славістики і ґендерних студій Маямського університету (Огайо, США) історик літератури та кіна, критик і перекладач Віталій Чернецький, залучаючи до обговорення дискусії про постмодернізм, постколоніялізм і посткомунізм, аналізує на матеріялі постсовєтської літератури, а також інших мистецтв (архітектури, живопису, кіна, перформансу тощо) нові явища і тенденції в культурі України та Росії, що постали впродовж останніх десятиріч ХХ – початку XXI століття, картографує їх і ставить у щільний контекст соціокультурних трансформацій. Культурна глобалізація і "другий світ", соц-арт і магічний реалізм, карнавал і гетеротопії, колізії тілесности та сексуальности, гендерного та національного, жіночого письма та квірестетики – все це стає об’єктом концептуально проривного дослідження одного з чільних американсько-українських науковців покоління 2000-х.

Місце:
Книгарня "Є" на "Золотих воротах"

Лектори:
Ботанова Катерина,Івашина Олександр,Мокроусов Андрій,Чернецький Віталій

Вартість:
Безкоштовно