Діти, квіти, котики та рояль: як перевозити літаком?

Без сумніву, краще за все подорожувати з однією валізою, а то й взагалі з компактним рюкзаком, який можна вз’яти у салон літака. Але такий ідеальний сценарій спрацьовує далеко не кожного разу, і бувають ситуації, коли доводиться відправляти у повітряну подорож лижі, рояль, або, скажімо, фікус.

А якщо з вами летять маленькі діти? Як транспортувати тваринку? Від того, кого або що ви повезете з собою, залежить ще один етап передпольотної підготовки. Тож, готуємося!

Летіти з дитиною

Перш за все, ви маєте оформити всі документи на вивіз дитини за кордон. Тут все дуже суворо: якщо якогось папірця не вистачатиме, омріяна відпустка може запросто не відбутися взагалі. Тож потурбуйтеся про нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини: якщо ваш малюк подорожує з одним із батьків, про дозвіл від іншого, відповідно, питатимуть на пункті паспортного контролю.

Віза, до речі, якщо вимагається від дорослих, малюкові теж потрібна, і потребує повноцінного пакету документів, тож розпочинайте процес підготовки заздалегідь. Подорожі з дітьми мають різні нюанси у залежності від віку ваших нащадків, вони можуть трохи відрізнятися у різних авіакомпаній, але із найбільш розповсюдженим підходом ви можете ознайомитися тут.

До речі, якщо ви подорожуєте з дитиною, послуга онлай-реєстрації, нажаль, не для вас – документи у такому випадку перевіряють особисто.

Подорожувати з твариною

Універсальне правило якісної підготовки працює і тут і формулюється просто: заздалегідь!

По-перше, подорожуюча тварина повинна мати медичну довідку та свідоцтво про вакцинацію, дозвіл на вивіз, транзит та ввіз до країни слідування (в деяких країнах правила ввозу можуть бути вкрай суворі і перелік документів значно ширший).

По-друге, ви маєте погодити перевезення тварини з авіакомпанією. В МАУ радять звертатися з такими питаннями щонайменше за 24 години до вильоту і у такому випадку надають 50% знижку на перевезення вашого улюбленця у салоні літака.

Перевозити медичні препарати

Аптечку мандрівника можна запросто покласти у валізу і здати у багаж, але мінімальний набір ліків на всяк випадок тримайте при собі. З вами завжди має бути пара пігулок від головного болю чи знеболююче широкого спектру дії, активоване вугілля та щось від розладу шлунку, антигістамін та лейкопластир.

До того ж, якщо ви постійно приймаєте якісь препарати, їх теж слід брати із собою у салон літака. Це ж стосується і ліків, що потребують особливих умов перевезення – наприклад, певної температури, чи є крихкими (ампули). Якщо ліки потребують рецепту, вам потрібно мати його із собою – щоб не виникало зайвих питань.

Транспортувати музичні інструменти чи спортивне спорядження

Якщо плануєте активний відпочинок і не хочете розлучатися із своїм рідним спорядженням – не проблема. Ви легко можете здати у багаж велосипед, комплект для підводного плавання, серферську дошку тощо.

Щоправда, прийдеться заплатити як за кожне окреме місце багажу, тож зважуйте економічну доцільність такого перевезення. Що стосується музичних інструментів, то вони належать до категорії громіздкого, крихкого та цінного багажу, перевезення якого слід узгодити з авіакомпанією.

Здавати такі речі у багаж не рекомендується – краще беріть із собою у салон літака. Іноді це потребує бронювання окремого місця, але якщо ваш інструмент дорогий і професійний, воно того варте.

Везти з собою екзотичні рослини

Чи просто рослини, які, до речі, для нас можуть бути звичайнісінькими, а у Австралії, наприклад, вважатися такими, що порушують крихкий еко-баланс цієї відокремленої від решти світу землі.

Щоб не потрапити у неприємності, купуючи рослини за кордоном, просіть продавців оформити фіто-сертифікати, а також при можливості звільнити рослину від ґрунту та погрузити її у спеціальний субстрат. Фрукти та овочі в Україну ввозити можна, тож пара ізраїльських авокадо чи декілька тайських манго прихопити із собою можна. Чого не скажеш про дуріан – як би не хотілося здивувати друзів "ароматною" дивиною, робити цього не можна – жодна авіакомпанія світу не дозволяє його перевезення. Бо надто вже специфічно пахне!

Зауважте також, що у салон літака згідно правилам провозу ручної поклажі ви маєте право взяти верхній одяг, кейс з ноутбуком, парасольку чи трость та дамську сумку – майже будь якого розміру у межах розумного. Щоправда, деякі аеропорти чи перевізники можуть вередувати: наприклад, вилітаючи з Великобританії, можна брати лише одну сумку ручної поклажі (щоправда, немалу – 56x45x25см), тому вашу дамську сумку разом із лептопом доведеться спакувати у цю валізку. Тож поцікавтеся цим питанням завчасно.

Приємної подорожі!

А наступного разу чекайте на матеріал про форс-мажори, які можуть трапитись підчас авіа подорожей – адже озброєний той, кого попереджено заздалегідь.

Реклама:

Головне сьогодні