Марина Гримич. "Second Life (Друге життя)"
Марина Гримич. "Second Life" ("Друге життя"). Київ, видавництво "Дуліби", 2010 рік. Наклад 1000 прим.
Марина Гримич - одна з найбільш плідних українських авторів. Вона народилася в Києві в 1961 році, за освітою філолог, кандидат філологічних і доктор історичних наук.
Книгу Марини Гримич "Second Life" представляє експерт Бі-Бі-Сі, професор Києво-Могилянської Академії Віра Агеєва.
"Марина Гримич таки вміє будувати сюжети. Тут ви одразу опиняєтеся на тому світі - чи то в чистилищі, чи то в якихось модернізованих його аналогах.
Нічого страшного: герой, молодий успішний інтелектуал, що зміг сягнути вершини кар'єрного успіху, у всьому розчаровується, а потім ще й переживає клінічну смерть. З ким не буває...
У районній лікарні його таки реанімують для щасливішого життя, а тим часом має змогу помандрувати з серафимами, ангелами та іншими цікавими супутникамии у пошуках Бога й абсолютної Істини.
Все це навіть і цікаво. От тільки супутник у Артема дивний: я також, як і авторка, читала Максима Горького (думаю, молодші читачі навряд чи ідентифікують його сюжети), але вбийте не розумію, чим він заслужив розмову з самим Ісусом. Було богошукацтво й цікавіше, навіть і при початку ХХ століття".
Адміністратор премії Світлана Пиркало пише: "Марина Гримич описує "друге життя", примарні видива потойбічного світу, що часто нагадували мені свої власні сни чи роздуми.
![]() |
Навряд чи ця книга покликана доповнити міркування на цю тему Канта чи того-таки Горького, але мені уявилося, що за мотивами цієї книги можна було б зняти епізод теледрами".