Юрій Винничук. "Груші в тісті"

Юрій Винничук. "Груші в тісті". Львів, видавництво ЛА "Піраміда", 2010. 288 стор.

Переможець Книги року Бі-Бі-Сі 2005 Юрій Винничук пропонує автобіографічну розповідь про молодість, поезію, фарцу, Львів, армію і любов.

Експерт Бі-Бі-Сі, професор УКМА Віра Агеєва представляє книгу Юрія Винничука.

"У книжці Юрія Винничука зібрано оповідки, вже почасти відомі з окремих публікацій, але тепер вони складаються у більш-менш цілісний - принаймні хронологічно - сюжет.

Я не схильна аж так вірити в достеменність розказаних житейських історій, проте львівський колорит всіх цих кав'ярняних посиденьок, веселих - не завжди безневинних! - розіграшів, літературних візій і фантазій захоплює сам по собі. Юрій Винничук згадує друзів-поетів (розділ "Чубайрон" таки про Грицька Чубая, не про лорда Байрона).

Попри наскрізну настанову на гру з читачем, ця книжка переконує в тому, що усвідомлення своєї національної й культурної ідентичності дає змогу зберегти себе у найбезнадійніших тарапатах і випробуваннях.

Я підозрюю, що кількість випитого ним алкоголю мемуарист таки трохи перебільшив; але розповідям про культурну і моральну вищість, цілковиту перевагу молодих львівських богемістів-інтелектуалів над владою, з якою вони змушені співіснувати, віриш беззастережно.

Фразу про те, що от звільнила нас славна Червона Армія - "і нема на то ради", приписують Станіславу Людкевичу. "Груші в тісті" - це віртуозно написані оповіді про те, як львівська культурна еліта все ж пробувала давати собі з тим раду".

Реклама:

Головне сьогодні