Олег Лишега. "Друже Лі Бо, брате Ду Фу"

Олег Лишега. "Друже Лі Бо, брате Ду Фу". - Львів, 2010 рік, видавництво ЛА "Піраміда". 148 стор.

Олег Лишега народився 1949 року в Тисмениці. Навчався у Львівському університеті, звідки його було виключено за участь у самодіяльному альманасі "Скриня". Він добре відомий передусім як поет. П'єса "Друже Лі Бо, брате Ду Фу", яка включена до збірки з однойменною назвою, стала чи не найбільшим його прозовим твором.

Експерт Бі-Бі-Сі, телеведучий Андрій Куликов представляє книгу Олега Лишеги.

"Книгу Олега Лишеги "Друже Лі Бо, брате Ду Фу", либонь, добре читати зимовими вечорами - вона зігріває лункими п'янкими реченнями, які так кортить вимовити. І буде то змістовна і щира розмова з собою, бо ця книга - для читання на самоті. Вона просотує теплом (рисового?) вина і огортає пахощами паличок для куріння, занурює у роздуми і витягує з поспіху.

І брат неквапом хлюпне другові на заклик: "Підлий". Або на заклик "Підлий" друг неквапом хлюпне братові.

ВІДЕО ДНЯ

А щоби читач не переплутав значення, у цьому слові дбайливо поставлено наголос на літері "и" - і образи друга і брата м'які, ніби оповиті серпанком.

Олег Лишега
Бо ж інакше можна прочитати з наголосом на "і" - і в пам'яті зрине чіткий, наче карбований, образ д-ра Падлючча з іншої книги, що брала участь у конкурсі "Книжка року Бі-Бі-Сі". От яка тяглість традицій конкурсу - хай би й не впадала в око, а пам'ять пробуджує".

Адміністратор конкурсу Світлана Пиркало - про прозу Лишеги.

"Вплив Олега Лишеги на українську літературу більший, ніж можна вважати з його невеликого прозового доробку. Про це можна здогадатися хоча б із книги Юрія Винничука "Груші в тісті", яка так само цього року претендує на звання Книги року Бі-Бі-Сі 2010, і де описаний як сам Лишега, так і його п'єса про двох китайських поетів і філософів, яка тепер сама бере участь у книжковій премії Бі-Бі-Сі.

Проза Лишеги - якісна, ємка і, сказати б, поетична - шкода лише, що її так мало".

Реклама:

Головне сьогодні